Menu
Sofa rozkładana

Rozkładana sofa z funkcją spania – idealne rozwiązanie do pokoju gościnnego

Sofa rozkładana świetnie odnajduje się wszędzie tam, gdzie potrzebne jest wygodne miejsce do spania oraz odpoczynku, a więc w pokojach gościnnych i salonach. Taki mebel to dobry sposób nie tylko na oszczędność miejsca, ale też komfort pozwalający wykorzystać jego potencjał na wielu płaszczyznach. Dlaczego rozkładana sofa z funkcją spania jest idealnym rozwiązaniem do pokoju gościnnego? Jaką wybrać sofę dla gości i jak dopasować jej rozmiar do metrażu wnętrza? Na te i inne pytania odpowiedź znajdziecie w tekście.

Urządzamy wygodny pokój gościnny: jaką wybrać rozkładaną sofę dla gości?

Urządzenie sypialni dla gości to świetny i bardzo komfortowy pomysł, który warto rozważyć, jeśli należycie do towarzyskich osób i lubicie do siebie zapraszać na noc rodzinę, przyjaciół i znajomych. Co jednak, kiedy na drodze do realizacji tego marzenia staje wam mały metraż i nie macie możliwości przeznaczenia na ten cel osobnego pomieszczenia? Wtedy możecie połączyć salon z pokojem gościnnym lub wybrać sofę rozkładaną zamiast łóżka. Taki mebel nie tylko będzie bardziej elastyczny w ustawieniu i aranżacji, ale też sprytnie poradzi sobie w każdych warunkach lokalowych.

Rozkładana sofa z funkcją spania do sypialni gościnnej sprawdzi się zarówno podczas dłuższego pobytu, jak i okazjonalnego noclegu. Jak zwykle jest tutaj jeden warunek: musi być dobrze dobrana i dopasowana. Aby taki mebel był w stanie zapewnić gościom komfort podczas spania, musi posiadać określone parametry techniczne i dodatkowe udogodnienia. Tutaj mamy na myśli oczywiście dobrej jakości tapicerkę i wypełnienie, odpowiedni rozmiar oraz lekki i wygodny w obsłudze system rozkładania. Wybór idealnej sofy do spania dla gości nie jest łatwy, ale z naszą pomocą uporacie się z tym wyzwaniem bardzo sprawnie i bez większych przeszkód…

Sofa rozkładana

Dopasuj idealny rozmiar – sofa rozkładana będzie potrzebować więcej przestrzeni

Zanim zabierzecie się za poszukiwania kanapy idealnej, wymierzcie pokój gościnny lub salon i ustalcie, ile ostatecznie miejsca możecie przeznaczyć na ten mebel. Sofa rozkładana po przekształceniu w łóżko do spania będzie potrzebowała znacznie więcej przestrzeni niż w podstawowej wersji i należy to uwzględnić już na samym początku. Taki mebel po finalnym ustawieniu nie powinien zaburzać ciągów komunikacyjnych i krępować ruchów podczas przemieszczania się, utrudniać rozkładania czy przytłaczać swoimi gabarytami wnętrza.

Zwróć uwagę na rodzaj systemu rozkładania – powinien być lekki i praktyczny

Zależy wam na tym, aby sofa dla gości była wygodna? Przyjrzyjcie się dokładnie posiadanemu przez nią systemowi rozkładania. Mechanizmy wbudowane w kanapę muszą być nieskomplikowane w obsłudze i solidnie skonstruowane, jeśli mają zdawać egzamin podczas spania i przetrwać dłużej niż jeden sezon. Najbardziej popularne systemy stosowane w sofach rozkładanych z funkcją spania to: klik-klak, delfin, DL, belgijski (sedak) i wózek. Każdy z nich ma swoje wady i zalety, które zdecydowanie warto poznać jeszcze przed dokonaniem wyboru i zakupem kanapy.

Sprawdź jakość wypełnienia i tkaniny obiciowej – to od nich w dużej mierze zależy komfort

Sofa rozkładana dla gości nie jest użytkowana z taką intensywnością, co ta przeznaczona do codziennego spania, nie znaczy to jednak, że może posiadać kiepską jakość i być wykonana w sposób, który pozostawia wiele do życzenia. Zanim zdecydujecie się na którykolwiek model, sprawdźcie, co konkretnie kryje się pod tkaniną obiciową i jakie kanapa posiada wypełnienie. Najlepszą opinią wśród użytkowników cieszą się rozwiązania hybrydowe, a więc połączenie sprężyn kieszeniowych lub bonellowych i pianki wysokoelastycznej o gęstości ok. 30-40 kg/m3. Duży wybór takich modeli oferuje internetowy salon meblowy sfmeble.pl.

Sofa rozkładana

Wybierz sofę rozkładaną z pojemnikiem na pościel – zyskasz miejsce do przechowywania

Pojemnik na pościel w przypadku sofy rozkładanej nie jest koniecznością, ale chyba zgodzicie się, że to bardzo fajne rozwiązanie? Dodatkowe miejsce do przechowywania przyda się szczególnie wtedy, kiedy sofa zostanie ustawiona w salonie i będzie wykorzystywana głównie do odpoczynku przez domowników, a wyłącznie okazjonalnie przez gości. Jeśli macie gdzie trzymać zapasową pościel to nie musicie inwestować w kanapę ze pojemnikiem, ale w innej sytuacji rezygnacja z niego nie przyniesie wam ostatecznie zbyt wielu korzyści. Schowek przecież może pomieścić nie tylko poduszki i kołdrę, ale też sporo innych rzeczy, które potrzebują w przestrzeni mieszkalnej swojego stałego miejsca.

Weź pod uwagę obecność innych mebli – w pokoju gościnnym przyda się także szafa i komoda

Planujecie przeznaczyć na potrzeby gości osobne pomieszczenie? Przy wyborze kanapy do spania będziecie musieli wziąć pod uwagę konieczność zakupu dodatkowego wyposażenia. W komfortowo urządzonym pokoju oprócz wygodnego łóżka powinny się pojawić także stolik, mała komoda z szufladami, lustro i szafa na ubrania. Obecność innych mebli będzie miała także duże znaczenie w sytuacji, kiedy zdecydujecie się pokój gościnny połączyć z salonem lub domowym biurem. Wtedy sofa rozkładana musi nie tylko zostać dobrze dopasowana do planowanego sposobu przeznaczenia, ale i wystroju wnętrza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2023