Brwinów

Rozwój i nowoczesność w gminie Brwinów

Opublikowano: 30 stycznia 2021

Położony około 25 km na zachód od Warszawy Brwinów to dynamicznie rozwijająca się gmina przyjazna zarówno dla mieszkańców, jak i inwestorów. Jej centrum stanowi 12-tysięczne miasteczko, a okoliczne wsie zyskały już charakter podmiejskich osiedli.

Bliskość autostrady A2 oraz możliwość korzystania z podmiejskich linii kolejowych PKP i Warszawskiej Kolei Dojazdowej to niewątpliwe atuty gminy Brwinów. Atrakcyjna lokalizacja przyciąga zarówno duże przedsiębiorstwa, jaki i mniejsze firmy o zróżnicowanym profilu działalności. W ciągu ostatnich lat na terenie gminy zainwestowali m.in. Jeronimo Martins, drukarnia fleksograficzna Formika, zakład produkcyjny L’Oréal i Ulma Construccion. Do tego grona dołączyła spółka Hupac Terminal Brwinów, która buduje kolejowy terminal przeładunkowy.

Wielką szansą Brwinowa stało się zakończenie w 2012 r. budowy autostrady ze zjazdem w Pruszkowie. Otworzyło to atrakcyjne możliwości inwestowania na terenach przemysłowych, które nagle znalazły się w odległości 1,5–2 km węzła autostrady, co skłania kolejnych inwestorów do nabywania i zagospodarowywania działek położonych m.in. w Koszajcu.

Brwinów

Gmina Brwinów jest także miejscem atrakcyjnym dla mieszkańców. W ostatnich latach samorząd przeznacza na inwestycje od 25 do 50% budżetu – buduje sieci wodociągowo-kanalizacyjne, tworzy i rozbudowuje bazę oświatową, sportową oraz kulturalną. Gmina Brwinów sukcesywnie podejmuje się kolejnych ambitnych zadań. Powstały m.in. nowe przedszkola i nowoczesna hala wybudowana w technologii pasywnej, która otrzymała prestiżowy certyfikat Budynek pasywny o sprawdzonej jakości oraz tytuł Sportowy Obiekt Roku 2017. W 2020 r. została przebudowana droga dojazdowa do kompleksu obiektów Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” w Otrębusach.

Brwinów

Trwa remont zabytkowego pałacu znajdującego się w parku. W 2019 r. budynek otrzymał certyfikat „Cenny zabytek z Mazowsza” przyznawany przez samorząd województwa mazowieckiego. Wyremontowany pałac stanie się nowoczesnym i funkcjonalnym ośrodkiem kultury. W ostatnich latach dużą metamorfozę przeszedł też brwinowski park. Oprócz zagospodarowania zieleni pojawiły się też m.in. alejki spacerowe, placyki rekreacyjne, ogród botaniczny, tablice informacyjno-edukacyjne, a także wybieg dla psów. Renowacja pałacu i zagospodarowanie terenu to spełnienie marzeń o przestronnym centrum kultury, reprezentacyjnym miejscu i zadbanej przestrzeni publicznej.

Brwinów

Gmina Brwinów ma na swoim koncie wiele prestiżowych nagród: Gmina Fair Play, Samorządowy Lider Edukacji, Sportowa Gmina, Gmina Przyjazna Rowerzystom, Mazowiecka Gmina Roku. Jest też laureatem konkursu Teraz Polska wyróżniającym najlepsze gminy, które dzięki swoim walorom wyróżniają się na rynku i mogą stać się wzorem dla innych.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Gorlice
Atrakcyjne, w pełni uzbrojone działki inwestycyjne c...
Kontener sanitarny
Kontener sanitarny to rozwiązanie, dzięki któremu szybko i n...
Wietrzychowice
Pokój nie jest nam dany na zawsze. Czy na pewno rozu...
festiwal w siemianach
Festiwal jest organizowany od 17 lat. To największa,...
Krzysztof Harmaciński
Turyści, którzy nas odwiedzają, często są tak urzecz...