Rutyna w stałym związku – jak się jej nie poddać?

Opublikowano: 20 października 2021

Z jednej strony rutyna w związku może ułatwiać partnerom funkcjonowanie i dawać im poczucie bezpieczeństwa. Z drugiej jednak, to właśnie utartymi schematami wybrukowana jest droga do nudy.

Wspólne życie tworzy pewne nawyki. Znacie to? Jedno z Was odwozi dzieci do przedszkola lub szkoły, drugie je odbiera i gotuje obiad. Wiecie, kto robi zakupy, wychodzi na spacer z psem, umawia wizyty lekarskie, wiesza pranie, odkurza, kąpie dzieci i kładzie je spać. Stanowicie zgrany zespół, ale zaczyna Wam w tym wszystkim czegoś brakować.

Jak się nie nudzić w związku?

Przeciwieństwem rutyny jest zmiana. Niezależnie od tego, czy jesteście ze sobą kilka miesięcy, czy kilkadziesiąt lat, pozwólcie sobie czasem na odrobinę szaleństwa.

Zaskocz swoją drugą połowę niespodziewaną wizytą pod pracą i zaproś na kolację na mieście. Kup bilety na koncert wykonawcy, którego uwielbia lub jakiś drobiazg wyrażający sympatię.

Zawsze jeździcie na wakacje nad morze lub do hotelu z basenem w ciepłych krajach? Tym razem wybierzcie się w góry albo do pięknej Skandynawii. Może zamiast rezerwować nocleg przez Internet znajdziecie coś spontanicznie na miejscu? Dobrym pomysłem jest też wypożyczenie kampera lub przyczepy campingowej.

Starajcie się unikać rutyny także w sypialni. Tu również wpuścicie czasem trochę świeżości, pomyślcie choćby o jakichś gadżetach. Nie muszą to być od razu Easytoys sex maszyny. Wystarczy zmysłowa bielizna lub strój do przebieranek. Rozmawiajcie ze sobą i szczerze wyrażajcie swoje potrzeby. Sięgnijcie od czasu do czasu po gry erotyczne, które pomogą Wam na nowo rozpalić ogień w związku.

Czy należy się bać rutyny?

Słowo “rutyna” zdaje się mieć negatywny wydźwięk. Mówi się nawet, że gdy pojawi się w związku to jego koniec jest już bliski. Pamiętajmy jednak o znaczeniu tego wyrazu. Rutyna jest działaniem według utartych schematów. W codziennym dorosłym życiu pomaga ona w organizacji i daje poczucie bezpieczeństwa. Tym na co należy zwrócić uwagę, jest zdolność do jej przełamywania, do wychodzenia poza szablon i pozwalania sobie na coś nowego.

Tworzenie z partnerem zgranego zespołu jest świetną bazą do udanego związku. Warto przy tym jednak regularnie podsycać swoje uczucia, pamiętać o sobie, postrzegać się nie tylko w roli współlokatorów, rodziców, ale jako przyjaciół i kochanków. Dbajcie o to, by każdego dnia spędzić, choć chwilę tylko ze sobą. Opowiedzieć jak minął dzień, wspólnie przeżywać radości i rozwiązywać problemy.

Rutyna jest dojrzałym etapem związku. Wiele par nie doczekuje tego momentu lub nie jest w stanie w nim funkcjonować. Pierwsze zauroczenie mija, pojawia się prawdziwe życie, w którym musi się znaleźć miejsce nie tylko na emocjonujące randki, ale również przygotowywanie posiłków, pracę, płacenie rachunków, sprzątanie czy opiekę nad potomstwem.

Rutyna w stałym związku

Wspólny cel i okazywanie uczuć w związku

Planujcie! Jeśli dążycie do tego samego, macie podobne marzenia, a może nawet pasje z pewnością łatwiej będzie Wam przełamać rutynę. Wspólne uprawianie sportu daje niesamowitą frajdę. Przełamujcie swoje ograniczenia, zdobywajcie nowe umiejętności, uczcie się razem czegoś nowego. Trening fizyczny to najlepszy sposób na podniesienie w organizmie hormonu szczęścia. Bądźcie więc szczęśliwi razem.

Ogromne znaczenie ma także pielęgnacja związku. Częsty kontakt fizyczny, okazywanie uczuć przytulaniem i inne drobne gesty.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
aktywność fizyczna
Dni stają się coraz dłuższe, zza chmur odważniej wychyla się...
życie intymne
W dzisiejszym szybko zmieniającym się świecie, gdzie rutyna...
depresja
Nawet 30% młodych ludzi myślało poważnie o próbie sa...
Mazovia Cup
Wdniach 2-3 grudnia hala sportowa Gminnego Ośrodka Sportu i...
Prezent na Walentynki
Walentynki – jedni je uwielbiają, inni nie znoszą. Nie zmien...