Sądecki Park Etnograficzny

Sądecki Park Etnograficzny – szansa na spędzenie miłego weekendu

Opublikowano: 17 lipca 2019

Spędzenie miłego weekendu marzy się chyba każdemu. Do wyboru ma się wiele możliwości, jednak wcale nie trzeba opuszczać Polski, aby poczuć się jak w bajce. Na terenie Polski znajduje się wiele pięknych miejsc, które warto odwiedzić z rodziną lub też wybrać się do nich w pojedynkę. Jednym z nich jest Nowy Sącz, gdzie można odwiedzić Sądecki Park Etnograficzny. To główna atrakcja turystyczna tego miasta, przyciągająca turystów z całego świata.

Jest to swego rodzaju skansen, który otworzono w roku 1975. Już w pierwszych latach zyskał dużą sławę w Europie, ponieważ został ciekawie zaprojektowany i można w nim zobaczyć rozmaite zabytki związane z budownictwem oraz rękodziełem ludowym. W Parku Etnograficznym nie brakuje też przedmiotów użytku codziennego, z których korzystało się w dawnych latach w regionie sądeckim. Miejsce to stanowi sporą dawkę informacji, dlatego warto zabrać ze sobą na wycieczkę dzieci, które mogą wyciągnąć dla siebie różne wiadomości, przydatne im w szkole.

Sądecki Park Etnograficzny

Sądecki Park Etnograficzny

Sądecki Park Etnograficzny – Różnorodność kulturowa oraz religijna

Wizyta w Sądeckim Parku Etnograficznym to bardzo dobra decyzja, ponieważ udający się tam turyści mogą liczyć na różnorodność kulturową oraz religijną. Wiadomo, że udając się w nowe miejsca chce się doświadczyć czegoś niezapomnianego, a na tych terenach takie doświadczenia są gwarantowane wszystkim zainteresowanym. Najbardziej wartościowymi budowlami na terenie Parku Etnograficznego są tzw. trzy świątynie. Nabytek ten trafił do skansenu już w XXI wieku. Uwagę turystów przyciąga również urządzony w stylu gotyckim, drewniany kościółek pod wezwaniem św. Piotra i św. Pawła z Łososiny Dolnej.

Miejsce to jest bardzo klimatyczne, dlatego też każda osoba, która postanowi zrobić sobie taką wycieczkę zapamięta ją do końca życia. Można poszerzyć swój światopogląd, przy okazji dowiedzieć się nieco więcej o historii regionu sądeckiego i zapoznać się z przedmiotami używanymi przez ludność zamieszkującą te tereny w przeszłości. Większość budowli wchodzących w skład Sądeckiego Parku Etnograficznego przeszła gruntowną renowację, dzięki czemu ich zwiedzanie jest przyjemniejsze oraz bardziej bezpieczne, zwłaszcza jeśli chodzi o wycieczki z dziećmi.

Sądecki Park Etnograficzny

Sądecki Park Etnograficzny

Atrakcyjny dworek z polichromiami

Jednym z ciekawszych miejsc w Parku Etnograficznym jest atrakcyjny dworek z polichromiami. Odwiedzając go można poczuć się choć przez chwilę jak prawdziwy szlachcic i poczuć prestiż tego miejsca. Oddycha się w tych rejonach świeżym powietrzem i bardzo miło spędza czas, poznając historię Nowego Sącza oraz okolic.

Fani zabytków sakralnych powinni odwiedzić cerkiew z Czarnego, ale też zbiór ze Stadeł. Wszystkie te obiekty sakralne są bardzo rozbudowane, doskonale zachowane i na pewno spodobają się zwolennikom tego typu architektury, których jest na świecie coraz więcej. Jest to szansa na przeżycie przygody swojego życia, dlatego też wizyta w Sądeckim Parku Etnograficznym na pewno będzie strzałem w dziesiątkę. Warto zarezerwować sobie jeden weekend w roku i udać się w te tereny, a być może będzie chciało się je w niedalekiej przyszłości odwiedzić ponownie, gdyż są one magiczne.

Sądecki Park Etnograficzny

Sądecki Park Etnograficzny

Doskonałe odtworzenie wszelkich zabudowań

Zwiedzający odwiedzający Sądecki Park Etnograficzny mogą podziwiać doskonale odtworzone wszelkie zabudowania, dlatego też można mieć wrażenie, że jest się na wsi. Poza tym zainteresowani czują się tak, jakby mieszkańcy wsi mieli zaraz wrócić z pola i osiąść w swoich domach. To uczucie jest niesamowite, dlatego trzeba je przeżyć na swojej skórze. Jeśli ktoś chce bliżej zapoznać się z dawną kulturą regionu sądeckiego powinien jak najszybciej zdecydować się na taką wycieczkę. Turyści mogą liczyć na:

  • imprezy folklorystyczne,
  • imprezy etnograficzne.

Niedaleko tego miejsca znajduje się ponadto atrakcyjne Miasteczko Galicyjskie, w którym zainteresowani zapoznają się z pracą wykonywaną przez dawnych rzemieślników. Cała ta wizyta będzie doskonałą dawką informacji dla najmłodszych, ale też dla dorosłych, więc każdy z wycieczki będzie mógł wynieść coś dla siebie.

 

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
targowani
Jeśli uwielbiasz odpoczynek po sezonie i nie lubisz tłumów n...
Hotel Amber Park
Bałtyk jest piękny o każdej porze roku. Szerokie plaże i nad...
Piotr Henicz
Ubezpieczenie od deszczu podczas wyjazdu, videocasty...
Magdalena Fuk
Ze względu na intensywne użytkowanie rekreacyjne zbi...
Jak spakować się w długą podróż
Pakowanie się należy zwykle do tych mniej przyjemnych elemen...