Menu
białe lwy

Safari w sercu Polski

Oglądaliście szalenie popularny serial dokumentalny na Netfliksie „Król tygrysów”? Opowiada on o prywatnych hodowcach dzikich kotów w USA. Za Oceanem zoo w stylu safari z dzikimi kotami są znane i tłumnie odwiedzane przez turystów. Okazuje się, że w Polsce też jest takie wyjątkowe miejsce, gdzie można spotkać się oko w oko z dużymi kotami – i to niedaleko Łęczycy!

Spotkanie z dzikimi kotami

Zatem obejrzałeś „Króla tygrysów” i chcesz też pogłaskać dzikie koty? Marzy Ci się spotkanie oko w oko z lwem? W samym sercu Polski, 30 minut od Łęczycy znajdziesz niecodzienny park safari. Afrykańskie drapieżniki oraz dzikie indyjskie bawoły jak za pomocą czarodziejskiej różdżki przenoszą w egzotyczne światy innych rejonów globu. Wrażenia z pobytu na polskim safari można porównać do wirtualnej rozrywki pokera online, gdzie nie wychodząc z domu, spotyka się graczy w kasynach online. Dreszczyk emocji jest porównywalny, rosnąca dawka adrenaliny podczas kluczowego rozdania kart jest niczym spotkanie sam na sam z dzikim zwierzęciem. Czy wiesz gdzie najlepiej zagrać w poker online? Wybierz tylko sprawdzone serwisy z europejskimi licencjami!

Perełka turystyczna województwa łódzkiego

Łęczyca kojarzy się z muzeum, zamkiem, diabłem Borutą. Jednak ciekawe atrakcje czekają na turystów nie tylko w mieście, ale i w okolicy. Warto wybrać się do Zoo Safari Borysew. To otwarty w 2008 roku prywatny park zoologiczny, który ma świetną opinie wśród małych i dużych turystów. Jego rozległy teren został zaaranżowany jako sawanna, dlatego można czuć się tam jak na safari i stąd też nazwa miejsca. Zoo zamieszkują liczne gatunki zwierząt, głównie dzikie koty i najczęściej pochodzące z Afryki. Zoo zostało nieraz docenione przez Regionalną Organizację Turystyczną – otrzymało tytuł Najlepszego Produktu Turystycznego województwa łódzkiego m.in. w roku 2011 i 2017. Jest również polecane przez blogerów podróżujących po Polsce, zwłaszcza tych mających dzieci.

Świetne miejsce dla dzieci

Rodziny z dziećmi szczególnie dobrze bawią się w Zoo Safari Borysew, bo to miejsce pełne atrakcji, które zachwyci dorosłych i sprawi frajdę najmłodszym. Zoo jest bardzo duże, a zwierzęta mają w nim sporo przestrzeni, co powoduje, że nawet osoby normalnie nieprzepadające za tego typu miejscami, z racji obaw o dobro zwierząt, chętnie je odwiedzają. W tym Zoo zwierzaki mają się na pewno lepiej niż w cyrku, skąd często trafiają do Borysewa. Można na własne oczy przekonać się, jak wygląda życie zwierzaków w Borysewie podczas pokazów karmienia drapieżnych kotów, wilków, fok czy małp. Obserwowanie, jak małe zwierzęta są karmione mlekiem z butelki, to niesamowite doświadczenie!

Atrakcje Zoo Safari Borysew

Co czeka na odwiedzających Zoo Safari Borysew poza wybiegami ze zwierzętami? Moc atrakcji i wydarzeń:

 • Figlarnia z gąsienicą, basenem z piłkami, trzema kilkumetrowymi zjeżdżalniami, „żółwiem” do wspinania, trampoliną. Latem czynna także strefa na świeżym powietrzu.
 • Mini zoo, gdzie są króliki, kózki miniaturki, owieczki kameruńskie , alpaki, świnki wietnamskie i osiołki.
 • Zoo kolejki, które obwiozą po całym terenie. W czasie deszczu przejazdy są darmowe!
 • Pokazowe karmienia.
 • Grill bar, gdzie można zjeść coś dobrego w przerwie zwiedzania.
 • Akcelerator emocji z programami Atak rekina lub Droga bez powrotu. Przeżyj przygodę z dreszczykiem emocji!
 • Sklep z pamiątkami.
 • Zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży.
 • Kompleks świat wodny złożony z wysp otoczonych sztucznym zbiornikiem wodnym. Zajmuje 1,5 hektara. Można go zwiedzać pieszo, spacerując po mostkach, lub z perspektywy akwenu, pływając rowerem wodnym. W strefie także fontanny, sztuczne wodospady oraz prawdziwe palmy z Hiszpanii. W kompleksie wodnym mieszkają: mandryle, lemury, koczkodany białoczube, aligatory amerykańskie, pawie królewskie oraz pelikany baba.

Jeśli nie możesz odwiedzić osobiście Zoo Safari Borysew, to połącz się online, by obejrzeć karmienie zwierząt!

Zoo Safari Borysew w liczbach:

 • 26 hektarów powierzchni z przestronnymi wybiegami.
 • Ponad 500 zwierząt.
 • 90 gatunków egzotycznych zwierząt.
 • Zwierzęta pochodzące z 5 kontynentów.
 • 2 007 680 odwiedzających do tej pory.
 • 15 procent populacji tygrysów i białych lwów.

Anna K. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2020