zakup samochodu

W salonie kupisz nie tylko auta nowe. Coraz częściej kupujemy też te używane

Opublikowano: 21 września 2023

Wielu z nas salony samochodowe kojarzą się w szczególności z samochodami nowymi, które możemy kupić za spore sumy, na które większość z nas nie może sobie pozwolić. Jednak nie każdy wie, że wiele salonów dealerskich prowadzi też sprzedaż pojazdów używanych, których sprzedaż cały czas rośnie.

Zakup samochodu – zaufaj fachowcom

Wyszukanie dobrego auta używanego jest czysto jak szukanie igły w stogu siana. W internecie natrafimy na mnóstwo historii kupujących, którzy zdecydowali się na transakcję i bardzo żałują, ponieważ zostali nabici w butelkę. Auto z przekręconym licznikiem to tylko szczyt tej góry, jako że sprzedawane są też auta po wypadkach, zalaniu, po poważnych awariach czy też z zamaskowanymi awariami, z podmienionymi częściami.

Kupienie samochodu używanego jest w związku z tym jak rosyjska ruletka, gdy nie wiemy dokładnie, na co powinno się zwracać uwagę przy poszukiwaniach. Właśnie dlatego coraz więcej kupujących wyposaża się w testery grubości lakieru, przyjeżdża na oględziny ze znajomymi, którzy lepiej znają się na rzeczy, a nawet korzysta z usług firm, które za opłatą zajmują się sprawdzaniem rzeczywistego stanu pojazdu.

Jednak wtedy, gdy nie chcesz narażać się na taką nerwówkę w poszukiwaniu dobrego auta używanego, warto zajrzeć właśnie do salonów dealerskich. Oprócz sprzedaży aut nowych wiele z nich ma też w ofercie pojazdy używane, zwykle poleasingowe lub zostawione w rozliczeniu przez klientów kupujących nowsze modele. Najczęściej są to auta kilkuletnie, w bardzo dobrym stanie technicznym i wizualnym, po dokładnych przeglądach (klient ma wgląd do dokumentów), serwisowane w ASO. Co więcej, dealerzy dają na nie także gwarancję – trwa ona zwykle od pół roku do nawet dwóch lat.

Oczywiście, są też minusy, ponieważ za używane auto z salonu zapłacimy nieco więcej niż za to wyszukane przez ogłoszenia czy w komisach. Gdy jednak weźmiemy pod uwagę fakt, że za auto o nieznanych w pełni historii i stanie technicznym w ciągu paru miesięcy musimy wyłożyć z kieszeni dodatkowe pieniądze, to bardzo atrakcyjna oferta. Warto wobec tego sprawdzić, który salon samochodowy oferuje takie usługi i zajrzeć do niego, aby wybrać dla siebie bezpiecznie auto z drugiej ręki.

Materiał powstał przy współpracy z portalem Używany Mercedes

Tagi:

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Hyundai KONA
Za 20 000 euro możemy sięgnąć dość daleko w świecie SUV-ów....
Opel Astra
Kompaktowe wymiary, ...
Wypożyczalnia samochodów w Krakowie
Przemieszczaj się po Krakowie w komfortowy sposób, k...
Kia EV9
Samochody Kia od lat uważane są za synonim wysokiej jakości....
Nissan Ariya
Elektromobilność jest trendem, od którego nie ma odwrotu we...