Leasing samochodu

Samochód i nie tylko. Co oprócz umowy leasingowej?

Opublikowano: 18 kwietnia 2019

Auto dla większości przedsiębiorców jest potrzebne do zachowania mobilności, która – w sytuacji prowadzenia działalności – jest niezbędna do odnoszenia sukcesów w biznesie. Spotkania z klientami, wyjazdy służbowe, konferencje – wszystkie one wymagają od nas zaangażowania, czasu i dobrego środka transportu. A takim wciąż jest samochód.

Leasing samochodu – dobry pomysł

Żeby stać się dumnym posiadaczem własnego pojazdu, możemy skorzystać z jednej z kilku opcji zakupu. Po pierwsze – nabycie go za gotówkę, po drugie – pomoc kredytowa, po trzecie wreszcie – leasing samochodowy. To ta ostatnia propozycja cieszy się coraz większą popularnością wśród przedsiębiorców. Nic dziwnego. To jeden z korzystniejszych i wygodniejszych sposobów na powiększenie floty firmowej.

Na rynku istnieją dwie formy takiej umowy: leasing operacyjny i finansowy. W tym pierwszym auto pozostaje własnością osoby finansującej, w drugim zaś przechodzi do majątku tego, kto z niego korzysta, co umożliwia wpisanie go do ewidencji środków trwałych i dokonywania odpisów amortyzacyjnych. W zależności od tego, która z opcji  jest dla nas bardziej odpowiednia , możemy wybrać rozwiązanie skrojone na miarę  spośród ofert różnych instytucji. Jedną z ciekawszych na rynku jest ta, prezentowana przez Santander Consumer Multirent. Tutaj dostaniemy m.in. elastyczne finansowanie dla biznesu, opłatę wstępną w wysokości 0% wartości zakupu i 60-miesięczny okres leasingowania. Umowa z firmą to również maksymalnie uproszczone procedury oceny wniosków i szybka decyzja. W pakiecie także pakiet ubezpieczeń komunikacyjnych OC, AC, NNW, Assistance, w tym ubezpieczenia wieloletnie oraz pełna opieka w procesie likwidacji szkody.

Pożyczka z voucherem

Ciekawym produktem w portfolio tej firmy jest też pożyczka z voucherem, czyli pożyczka leasingowa przeznaczona na finansowanie zakupu auta nowego lub używanego przez podmioty gospodarcze. Klient staje się tutaj właścicielem pojazdu, który stanowi jednocześnie zabezpieczenie spłaty zobowiązania. A samo wypożyczenie ma wiele zalet, m.in. niskie koszty finansowania, minimum formalności, okres finansowania od 6 do 96 miesięcy. I, co bardzo ważne, do kredytu dodawany jest voucher w wysokości 500 zł na usługi serwisowe i akcesoria.

To prosta i bezpieczna droga do stania się  posiadaczem własnego pojazdu – dla rozwoju firmy, lepszych kontaktów z klientami i wygodniejszego przemieszczania się między kolejnymi lokalizacjami. Bo efektywny przedsiębiorca, to mobilny przedsiębiorca. Im szybciej podejmiemy decyzję o własnym aucie, tym lepiej dla naszego biznesu. Czy to leasing na samochód, czy dobra pożyczka – ważne, by zbliżały nas do celu.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Serwis klimatyzacji samochodowej
Niemal wszystkie popularne modele samochodów, które zostały...
jak sprawdzić historię pojazdu
Pandemia COVID-19, wojna w Ukrainie oraz napięcia na światow...
zakładanie konta w banku
Posiadanie konta bankowego to wygodny sposób na operowani...
Zrównoważone inwestowanie
Na rynku obserwujemy aktualnie bardzo ciekawy trend...
kredyt
Konsumentów możemy podzielić na trzy grupy. W pierwszej znaj...