Perły Samorządu 2017 już błyszczą

Opublikowano: 31 sierpnia 2017

W maju odbył się w Gdyni kongres „Perły samorządu”, który organizatorzy – redakcja „Dziennika Gazety Prawnej” i samorząd Gdyni – uznali za owocny. Częścią wydarzenia było uhonorowanie laureatów plebiscytu o tym samym tytule.

 

Podczas dwóch dni kongresu eksperci podejmowali istotne kwestie z obszaru polityki rządowej, a uczestnicy mieli wiele okazji, by podzielić się swoimi doświadczeniami z działalności samorządowej. Omówiono m.in. najważniejsze problemy, jakim na co dzień stawiają czoła samorządy, rozwiązania prawne, na które czekają, oraz kwestie, które zauważalnie hamują rozwój regionów. W programie debat i paneli dyskusyjnych znalazły się m.in. takie tematy, jak: system finansowania samorządów, możliwe zagrożenia, płynące z pozabankowych systemów pożyczkowych, sprawy związane z konstruowaniem i bilansowaniem budżetów, zagadnienia związane z rewitalizacją i tworzeniem spójnej wizji rozwoju miast, rządowe zmiany w służbie zdrowia, nowoczesna polityka informacyjna w samorządach.

Wydarzeniu towarzyszyła gala plebiscytu „Perły Samorządu”. Przyznano też wyróżnienia w rankingu „Aktywizacja sportowa dzieci i młodzieży”. Tytuł „Perły samorządu” trafia do jednostek, które realizują swoje zadania ze szczególnym zaangażowaniem i wyróżniającymi się rezultatami. Włodarze byli oceniani przez pryzmat tego, jakimi są menadżerami, wizjonerami, koordynatorami pracy zespołowej oraz reprezentantami społeczności lokalnej. Mimo że gospodarze gmin są typowaniu subiektywnie, to ocena obejmuje istotne aspekty związane z funkcjonowaniem urzędu gminy oraz realizacją działań lokalnych. Wyniki nie przyniosły większych zaskoczeń – samorządy, które były w czołówce rok temu, utrzymały silną pozycję. Szczególne powody do zadowolenia mogą mieć samorządy Poznania, Świdnicy, Aleksandrowa Łódzkiego, Iławy, Nowego Sącza i Gdańska, które zajęły wysokie miejsca zarówno w kategorii najlepszych samorządów, jak i włodarzy.

Wręczenie wyróżnień w piątej edycji ogólnopolskiego rankingu „Perły samorządu” miało miejsce 25 maja podczas gali w Muzeum Emigracji w Gdyni. Jednocześnie po raz trzeci gazetaprawna.pl zorganizowała ranking Samorządowa Perła Internetu, wskazujący najlepsze samorządowe strony internetowe, które z roku na rok stają się coraz istotniejszym narzędziem komunikacyjnym. W tym roku zdaniem jury najlepsza ze zgłoszonych stron internetowych należy do Urzędu Miejskiego w Poznaniu. Internauci byli innego zdania i większością głosów przyznali laur gminie Pawłów.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Wietrzychowice
Pokój nie jest nam dany na zawsze. Czy na pewno rozu...
festiwal w siemianach
Festiwal jest organizowany od 17 lat. To największa,...
Krzysztof Harmaciński
Turyści, którzy nas odwiedzają, często są tak urzecz...
Gmina Rozogi
Gmina Rozogi to cenne przyrodniczo i krajobrazowo mi...
Arkadiusz Dobek
Trudności związane z pandemią na szczęście nie wpłyn...
Nowe artykuły
Punktem wyjścia do zrozumienia sztuki aborygeńskiej, jest zd...
Wystawa „Kawałki barw” to prezentacja najnowszych pr...
Idea edukacji domowej doskonale wpisuje się w moje p...