Menu
Samsung Cinema LED

Innowacja w kinie – Samsung Cinema LED

Prezentacja pierwszego ekranu Samsung Cinema LED, która miała miejsce w koreańskim Lotte Cinema World Travel wiosną 2017 roku, wzbudziła duży entuzjazm. Widzowie docenili ekran Samsung Cinema LED za krystaliczną jakość obrazu, rozdzielczość 4K (4096 x2160), głęboką czerń dzięki technologii HDR oraz brak zniekształceń.

Wg. ich opinii ekran Cinema LED pokonuje ograniczenia tradycyjnych projektorów kinowych, a oni sami czuli się „jakby oglądali film w 3D”. Na targach ISE 2018 firma Samsung Electronics zaprezentowała pierwszy na świecie ekran kinowy 3D Cinema LED. Jest to kolejna generacja innowacyjnego rozwiązania, które zrewolucjonizuje światową branżę kinową.

Po niespełna roku, firma Samsung przeistoczyła wrażenie trójwymiarowości w rzeczywistość i wprowadziła do kin zupełnie nową technologię 3D. Firmie Samsung udało się pokonać ograniczenia w zakresie jasności i rozdzielczości, z którymi obecnie borykają się kina 3D. Głębia i precyzja kolorów oferowane przez  ekran 3D Cinema LED nie maja sobie równych nawet wśród najlepszych rozwiązań na rynku. Występujący wcześniej problem dolegliwości u widzów – takich jak zawroty czy bóle głowy – został w dużej mierze ograniczony.

Ekran 3D Cinema LED oferuje ten sam kąt widzenia, co jego odpowiednik 2D. Pozwala to widzom cieszyć się znakomitym obrazem pozbawionych zniekształceń bez względu na to, w której części widowni siedzą. Firma Samsung planuje, aby pierwsze wdrożenia ekranu 3D Cinema LED miały miejsce jeszcze w tym roku.

Zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2021