Menu
Fiat Tipo

Sedan, kombi, hatchback… Który model nadwozia wybrać?

Sedan, kombi, a może hatchback? Który model nadwozia bardziej Ci odpowiada? Każdy z nich posiada swoje zalety, jednak możesz zdecydować się tylko na jeden z nich. Zanim podejmiesz decyzję zastanów się, czemu tak naprawdę ma służyć Twoje auto. To od nadwozia zależy, czy będzie spełniał swoje główne funkcje. Fiat Tipo dla ciebie!

Jedno z najczęściej wybieranych aut w Polsce

Fiat Tipo niemal natychmiast stał się jednym z najchętniej wybieranych aut, idealnych zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i biznesmenów. Dostępny w trzech wersjach nadwozia zachwyca nienaganną linią, bogatym wyposażeniem i świetnymi osiągami. Na tym etapie podejmowania decyzji dotyczącej samochodu wszystko jest jasne. Jednak gdy dochodzi do wyboru konkretnego modelu, pojawia się dylemat: potrzebujesz więcej miejsca? A może bardziej zależy Ci na eleganckim wykończeniu? Już wiesz! Kompromisem będzie elegancki, ale pojemny hatchback! Wciąż nic? Podpowiadamy, na który z modeli warto się zdecydować oraz co możesz dzięki temu zyskać.

Sedan – elegancki, ale mniejszy

Osobom, które myślą o samochodzie biznesowym, dealerzy Fiata z reguły polecają się model Tipo w wersji sedan. Jest przestronny, ale nie na tyle, by pomieścić w sobie całą masę bagaży oraz większą liczbę osób. Za tym wyborem przemawia przede wszystkim stylistyka. Tipo posiada płynne linie i zgrabną sylwetkę. Dzięki temu, że jest nieco mniejszy od pozostałych modeli, znacznie łatwiej się prowadzi, a ponadto prezentuje się bardzo elegancko. Na najwięcej komfortu może liczyć kierowca, któremu samochód jest potrzebny przede wszystkim do tego, by doskonale się prezentować.

Kombi – dla Ciebie i całej rodziny

Po przeciwnej stronie znajduje się Fiat Tipo w wersji kombi (Station Wagon). To samochód z największym bagażnikiem w swojej klasie o pojemności aż 550 dm3. Jest przede wszystkim praktyczny. Wciąż prezentuje się elegancko, ale jest znacznie dłuższy i większy niż jego poprzednik. Pomieści w sobie nie tylko bagaże, ale także sześć osób. To pojazd idealny dla rodziny – komfortowy, przestronny, funkcjonalny. Projektanci zadbali, by wnętrze umożliwiało wygodną jazdę, Dodatkowa przestrzeń dla kierowcy i pasażerów, liczne schowki oraz inne udogodnienia sprawiają, że podróż w kombi to wyłącznie przyjemność.

Hatchback – słuszny kompromis?

Szukasz kompromisu? Zdecyduj się na Fiata Tipo w wersji hatchback. Można powiedzieć, że reprezentuje stan przejściowy między sedanem a kombi. Jest elegancki, przestronny i pojemny. Bagażnik okazuje się co prawda mniejszy (pojemność wynosi 440 dm3), ale za to wnętrze pozostaje na tyle wygodne, że gwarantuje komfort wszystkim pasażerom. Jednak tym, co najbardziej przemawia za wyborem tej wersji Fiata Tipo, jest niskie spalanie i świetne właściwości jezdne. Zużycie paliwa wynosi od 3,7 l/100 km. Wciąż nie wiesz, na co się zdecydować? Skorzystać z pomocy dealerów Fiata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2023