Menu
Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego

Senatorowie o MSPO w Kielcach

Kielecki Salon Obronny był tematem posiedzenia Senackiej Komisji Obrony Narodowej, która zebrała się 23 października w Warszawie. Gościem senatorów był jeden z pomysłodawców wydarzenia – Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce, gdzie od 26 lat odbywa się znany na całym świecie Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego.

od lewej – senator Jarosław Rusiecki, przewodniczący Senackiej Komisji Obrony Narodowej, trzeci od lewej – Wojciech Skurkiewicz, wiceminister Obrony Narodowej, czwarty od lewej – generał broni Michał Sikora, zastępca szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego, piąty od lewej – Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce

Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach jest trzecią wystawą obronną Europy, zaraz po Paryżu i Londynie.

– Już w ubiegłym roku, na zaproszenie przewodniczącego Senackiej Komisji Obrony Narodowej, senatora z Kielc, Jarosława Rusieckiego miałem przyjemność uczestniczyć w posiedzeniu i lobbowałem na rzecz Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego – mówi Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce. – Mamy się czym pochwalić,  targi obronne w ubiegłym roku obchodziły jubileusz 25-lecia istnienia i wciąż się rozwijają. Mają duży potencjał, bo do Kielc przyjeżdża we wrześniu cały świat, liderzy branży. Główne programy zakupów dla polskich Sił Zbrojnych wciąż przed nami, duże inwestycje będą realizowane w najbliższych latach.

Nowy sprzęt dla polskiej armii jest wciąż gorącym tematem w branży obronnej. Między innymi z tego powodu zainteresowanie Salonem Obronnym stale rośnie. Odwiedza go coraz więcej delegacji zagranicznych, pojawiają się nowe firmy z różnych kontynentów. MSPO stało się dla branży marką, znakiem rozpoznawczym najwyższej jakości wystawy targowej. Wśród tematów, jakie poruszano podczas posiedzenia, w całości poświęconego MSPO, była miniona edycja targów, które odbyły się we wrześniu.

Salon Obronny w Targach Kielce przeszedł do historii jako wystawa, która zgromadziła 624 firmy z 31 krajów świata, w tym 328 to firmy polskie. To wzrost w stosunku do edycji 2017. Kieleckie targi obronne odwiedziły 53 delegacje z 46 państw. MSPO 2018 zobaczyło 34 106 gości z całego świata, z czego 16 000 osób skorzystało z towarzyszących im Dni Otwartych, związanych z 100-leciem Odzyskania Niepodległości. Salon już po raz trzeci odwiedził Prezydent RP Andrzej Duda.   Przyszłoroczna 27. edycja odbędzie się 3-6 września.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2021