Seriale, które warto obejrzeć

Seriale, które warto obejrzeć

Opublikowano: 9 lipca 2020

Oglądanie seriali to doskonały sposób na spędzenie czasu wolnego po ciężkim dniu w pracy. Niesamowite historie, efekty specjalne kuszą widza, aby włączył kolejny odcinek. Wciągający tasiemiec potrafi sprawić, że zapominamy o otaczającej nas rzeczywistości. Dla zabieganych taka forma rozrywki jest bardziej wygodną alternatywą niż np. filmy, na które często nie mamy czasu. Duża popularność seriali sprawiła, że w sieci pojawiło się ich całe mnóstwo. Powstało wiele różnych platform, dzięki którym mamy nieograniczony dostęp do ulubionych materiałów. Co wybrać? Które produkcje cieszą się największą popularnością? Oto nasze propozycje.

Wataha

Ten serial to polski kryminał, który doczekał się trzech sezonów. Akcja dzieje się w Bieszczadach, gdzie stacjonuje jeden z oddziałów straży granicznej. Jest to miejsce, gdzie codziennością są narkotyki, broń, przemyt ludzi.  Wśród mundurowych znajduje się główny bohater serialu Kapitan Wiktor Rebrow (w tej roli Leszek Lichota). Jego historia rozpoczyna się wraz z ogromnym wybuchem, w którym ginie sztab oficerów jednostki straży granicznej. Tylko Rebrowowi udaje się przeżyć, a jego celem staje się wyjaśnienie przyczyn zdarzenia. Prokuratura wszczyna oficjalne śledztwo, na którego czele staje Iga Dobosz (Aleksandra Popławska). Głównym podejrzanym staje się sam Rebrow, jednak on nie daje za wygraną i udowadnia, że stał się ofiarą intrygi. Serial w reżyserii Michała Gazdy i Kasi Adamik został dwukrotnie nagrodzony złotym Orłem. Już teraz można go obejrzeć dzięki UPC, który dostarcza swoim klientom internet tv. Doskonałą prędkość internetu zapewnia jego światłowodowe łącze, które pozwala cieszyć się dobrą rozrywką bez ograniczeń.

Wiktoria

Tym razem brytyjska produkcja, która ukazuje losy królowej Wiktorii, wstępującej na tron mając jedynie 18 lat. Serial ukazuje swoim widzom obraz XIX wiecznej Anglii, a wraz z nim wspaniałe, kolorowe stroje, wnętrza, dawne obyczaje oraz dworskie intrygi. Jest to historia o miłości, władzy, marzeniach. Królowa Wiktoria była jedną z najdłużej panujących władczyń, obejmowała tron aż przez 60 lat. Serial obrazuje okres jej młodości, a także czasy nieprzeciętnych rządów. Nie brakuje w nim wątków miłosnych, w tym romansu, a później małżeństwa z niedalekim krewnym Albertem Saksońskim. Serial jest opowieścią o wielkiej monarchini, którą dotykały problemy zwykłych ludzi. To obraz silnej kobiety, panującej w trudnych czasach, zdominowanych przez mężczyzn. Opowieść o Wiktorii ma już 3 sezony, za scenariusz odpowiedzialni są Daisy Goodwin oraz Guy Andrews. W rolach głównych występują gwiazdy brytyjskiego kina: Jenna Coleman, Tom Hughes, a także Rufus Sewell. Serial, mimo iż historyczny porusza współczesne problemy, dzięki czemu widz niejednokrotnie może utożsamić się z rozterkami głównych bohaterów.

Czarnobyl

Serial z 2019, który jest odzwierciedleniem historii, która wydarzyła się naprawdę. Akcja dzieje się na Ukrainie w niewielkim mieście Czarnobyl. 26 kwietnia 1986 roku dochodzi do wybuchu w elektrowni jądrowej, którego skutkiem jest powstanie radioaktywnej chmury, roznoszącej się po całej Europie. Jest to katastrofa na ogromną skalę, której skutków nie da się powstrzymać. W serialu możemy zobaczyć strach, panikę, chaos panujący bezpośrednio po eksplozji. Jest to obraz zwykłych ludzi, którzy z dnia na dzień stracili swoje domy oraz najbliższe im osoby, które pracowały tego poranka w elektrowni. Serial pokazuje trudne sceny, w których poszkodowani umierają z powodu choroby popromiennej.  Przez pięć odcinków twórcy odsłaniają przed widzami, jakie były rzeczywiste przyczyny wybuchu, a także wszelkie nieścisłości i uchybienia, które miały miejsce podczas śledztwa wyjaśniającego okoliczności eksplozji.  Jest to serial bardzo ciekawy, wciągający, ale też trudny. Jednak jego sukces jest ogromny, został obsypany mnóstwem nagród: Złote Globy, Emmy, Satelity i inne, łącznie 26 nagród i 22 nominacje. Z pewnością jest to nie lada gratka dla wszystkich kinomaniaków.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
czerwone maki
W czwartkowy wieczór w warszawskim Multikinie Złote...
Jerzy Hoffman
17 marca w reprezentacyjnych salach MCC Mazurkas w r...
Gala Wiktoria 2023
Już po raz 26. elitarna grupa przedsiębiorców został...
Smart TV
Dzisiejsze możliwości inteli...
powtórki talk-show
Programy typu talk-show są dosyć popularnymi formatami telew...
Nowe artykuły
Ślub to wyjątkowy moment w życiu każdej pary, a fryzura pann...
Firma Astara Western Europe, wyłączny importer samoc...
Technologia płatności Smartwatch Near Field Communication (N...