Serwis klimatyzacji samochodowej

Serwis klimatyzacji samochodowej

Opublikowano: 18 marca 2024

Niemal wszystkie popularne modele samochodów, które zostały wyprodukowane w ostatniej dekadzie, posiadają w swoim wyposażeniu klimatyzacje. To ona zapewnia nam komfort jazdy w upalne dni i pełni równie ważną funkcję, co samochodowe ogrzewanie zimą. Podobnie jak w przypadku innych systemów, także klimatyzacja wymaga regularnego serwisu. Tylko wówczas możemy cieszyć się jej sprawnym działaniem. Naprawa klimatyzacji samochodowej to nie wymiana żarówki czy ogumienia, dlatego aby jej dokonać, zwykle potrzebne jest wsparcie profesjonalnego mechanika. Co warto wiedzieć o serwisie klimatyzacji samochodowej?

Jak działa klimatyzacja samochodowa?

Klimatyzacja samochodowa charakteryzuje się stosunkowo prostą konstrukcją. Działaniem przypomina system wykorzystywany do chłodzenia silnika. Poprzez użycie kompresora, ciśnienie czynnika chłodzącego jest zwiększane, a następnie przesyłane do skraplacza, gdzie następuje jego zmiana stanu skupienia. Następnie chłodziwo jest przeprowadzane przez osuszacz, który usuwa wszelkie zanieczyszczenia i wilgoć. Po tym procesie czynnik jest przenoszony do zaworu rozprężnego. Jeśli cały system działa prawidłowo, chłodziwo po przejściu tych etapów jest gotowe do zapewnienia komfortu poprzez parownik i wentylator. Co powinniśmy zrobić, gdy system nie działa prawidłowo?

Jak naprawić klimatyzację w samochodzie?

Jeśli po włączeniu klimatyzacji temperatura w naszym samochodzie nie ulega obniżeniu, w pierwszej kolejności powinniśmy sprawdzić poziom czynnika chłodzącego oraz szczelność całego układu. W takich przypadkach zazwyczaj konieczna jest wizyta w warsztacie samochodowym, w celu zdiagnozowania problemu. Jeśli mimo sprawdzenia szczelności systemu i napełnieniu klimatyzacji samochodowej czynnikiem chłodzącym system nadal nie działa, konieczna może się okazać wymiana sprzęgiełka, cewki sprężarki lub czujników klimatyzacji. Poza tym warto pamiętać także o dezynfekcji i odgrzybianiu systemu. Eksperci zalecają, aby z tego typu usługi skorzystać przynajmniej raz w roku – zwłaszcza po okresie jesienno-zimowym, gdy w związku ze zwiększoną wilgotnością powietrza układ jest bardziej podatny na rozwój bakterii.

Gdzie udać się na profesjonalny serwis klimatyzacji samochodowej? Kraków, podobnie jak inne duże miasta w Polsce oferuje szeroki wachlarz usług tego typu. Warto jednak postawić na sprawdzony i polecany warsztat, który cieszy się dobrymi opiniami, zarówno wśród specjalistów, jak i kierowców. Punktem, który warto wziąć pod uwagę jest IRMAR Serwis, znajdujący się przy ul. Kornela Makuszyńskiego 19 w Nowej Hucie. Mechanicy IRMAR nie tylko oferują profesjonalny serwis klimatyzacji samochodowej w Krakowie, ale również kompleksowo zajmują się naprawą i utrzymaniem pojazdów. W zależności od naszych potrzeb, możemy skorzystać z usług mechanika, elektromechanika, diagnosty czy wulkanizatora – a to wszystko pod jednym adresem.

Naprawa silnika, wymiana opon, serwis lub napełnienie klimatyzacji – w IRMAR Serwis w pełni zaspokoją nasze potrzeby z zakresu naprawy pojazdów. Wystarczy że odwiedzisz ich stronę internetową – irmarserwis.pl a poznasz szczegóły dotyczące serwisu twojego samochodu. Pamiętajmy, że dobrze utrzymany pojazd będzie służył nam bezawaryjnie przez wiele lat. Ma to ogromne znaczenie dla codziennego bezpieczeństwa na drodze – zarówno dla innych uczestników ruchu drogowego, jak i dla nas samych oraz naszych bliskich.

materiał sponsorowany 

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Mercedes AMG GT 63 S E PERFORMANCE Coupé
Mercedes-Benz nie przestaje zadziwiać. Najnowsza perła w kor...
Nowy Nissan Juke
...
powłoka ceramiczna
Wiele osób ceni sobie wizualny aspekt swojego samochodu. Lśn...
Felgi zimowe
Wraz z nadejściem zimy, większość kierowców zaczyna się zast...
Ferrari 458
Wielu miłośników motoryzacji chciałoby przynajmniej raz prze...