Maciej Zień

Shero – Macieja Zienia

Opublikowano: 2 stycznia 2021

Kreacje z najnowszej kolekcji Macieja Zienia o wdzięcznej nazwie „Shero” składają się na opowieść o współczesnej kobiecie – silnej, odważnej, tajemniczej, nie poddającej się schematom. O bohaterkach codzienności

W kolekcji „Shero” nie brakuje odwołań do świata fauny i flory, który stanowi inspirację do połączenia natury z nowoczesnością. Taka symbioza trafnie oddaje nieoczywiste zakamarki kobiecej duszy, dzikość serca i wolność umysłu.

Różnorodność form, z cięciami i asymetriami, nawiązuje do roślinności, a szeroki wybór fasonów oraz obecność żakardowych tkanin to znaki rozpoznawcze projektanta. Tym razem Maciej Zień postawił na unikalny autorski print wykorzystujący motyw jego ulubionych kwiatów – bratków, które układają się na tkaninach we wzór imitujący panterkę. W kolekcji wykorzystano starannie wyselekcjonowane luksusowe materiały, m.in. kaszmir, welur, tiul i koronkę, ale przede wszystkim – szlachetny jedwab.

Maciej Zień

Oddając w ręce klientek kolekcję „Shero”, Zień zaprasza kobiety do swoistego powrotu do tego, co pierwotne. Wykreowany magiczny las pozwala zajrzeć w głąb siebie i nabrać odwagi, aby wyrazić to, co drzemie w kobiecych wnętrzach, wydobywając naturalne piękno.

 

  • Modelka/aktorka: Katarzyna Zawadzka
  • Stylizacja: Mateusz Opaciński
  • Fotografia: Katarzyna Gajowa

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
skarpety trekkingowe
Wybierając się w góry, musimy zadbać o odpowiedni strój. O i...
marynarki damskie
Mówiąc o klasyczn...
Koszula damska
Koszula damska to z pewnością must have w szafie każdej kobi...
szpilki
Każda elegancka kobieta powinna posiadać w swojej szafie prz...
Totalnym must have w szafie każdego mężczyzny powin...