Menu
fotobudka

Skąd wziąć rekwizyty do zdjęć potrzebne w fotobudce?

Fotobudki zyskują coraz większa popularność na różnych imprezach, jednak ich obecność ciągle budzi wiele emocji. Zastanówmy się, jak uczynić zdjęcia w fotobudce jeszcze większą atrakcją.

Aż trudno uwierzyć, że pierwsza fotobudka, wykorzystywana do rozrywki, powstała w latach dwudziestych XX wieku, w Stanach Zjednoczonych. W Polsce, najstarsza fotobudka pochodzi z lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku i szukać jej należy w Warszawie, w Hali Gwardii. W swym pierwotnym założeniu, fotobudki pobierały niewielką płatność i umożliwiały zrobienie czterech zdjęć w niewielkim formacie, wydrukowanych na jednym pasku. W dzisiejszych czasach nie trzeba kupować fotobudki, żeby zapewnić gościom atrakcję. Wystarczy zwrócić się do jednej z firm wynajmujących fotobudki na godziny. Wtedy goście nie muszą uiszczać dodatkowej opłaty za zdjęcia, a pozostaje wspaniała pamiątka – np. do księgi gości.

Od zdjęcia do dokumentów po szalone fotki

Dawniej fotobudki w swym klasycznym przeznaczeniu mogły produkować zdjęcia do dokumentów. Współcześnie mają zdecydowanie rozrywkowy charakter. Zastanówmy się przez chwilę, jak nadać zdjęciom z fotobudki wyjątkowy charakter, a jednocześnie jak zachęcić gości do korzystania z niej. Oczywiście możemy poprosić ich, aby przynieśli ze sobą ubrania i akcesoria, które można będzie wykorzystać w odpowiednim momencie do zdjęć. Możemy także sami przygotować gadżety, które uatrakcyjnią fotografie i sprawią, że będą one zupełnie niezapomniane.

Gotowe nietuzinkowe rekwizyty do zdjęć

Przeszukując internet w poszukiwaniu rekwizytów do zdjęć w fotobudce, na pierwszy plan wysuwają się najróżniejsze rekwizyty na patyczkach. Niekoniecznie muszą to być wąsy, usta czy okulary. Równie dobrze mogą to być akcesoria związane z imprezą, na której fotobudka została wykorzystana, np. różowe niemowlęce akcesoria (butelka, smoczek, itp.) z okazji roczku dziecka. Poza akcesoriami na patykach można wykorzystać specjalnie przygotowane do takich okazji przebrania lub maski. Półki internetowych sklepów uginają się od najróżniejszych możliwości, trzeba tylko znaleźć takie, które najbardziej przypadły nam do gustu.

I tak, można zaopatrzyć naszych gości w oblepione brokatem nakrycia głowy, wielkie plastikowe okulary czy obszyte tiulem opaski na głowę. Dla lubiących kontrowersję znaleźć można ubrania osób duchownych czy papierowe maski z podobiznami polityków. Możemy także połączyć sesję w fotobudce z obdarowaniem naszych gości drobnym upominkiem. Na stronie Lovvi.pl znaleźć można czekoladowe akcesoria (na przykład telefon), które bardzo przypominają prawdziwe sprzęty, z tą różnicą, że można je zjeść. Zdjęcie z osobą zjadającą telefon mogłoby by budzić zaciekawienie przez kilka kolejnych lat. Można też wykonać sesje ze śmiesznymi, miękkimi poduchami z odpowiednimi napisami (aplikacje są personalizowane, można wybrać niemal dowolny napis) zamiast papierowych tabliczek, dostępnych między innymi akcesoriami do fotobudki.

Zrób to sam, czyli alternatywne rekwizyty

Fakt, że pewne kategorie akcesoriów są aktualnie modne (wąsy i usta na patyku), nie oznacza, że musimy się skupiać jedynie na nich. Także samodzielnie możemy przygotować ciekawe rekwizyty. Oczywiście do sesji w fotobudce można wykorzystać najróżniejsze przebrania i stroje, które znajdziemy w domu. Wystarczy dokładnie przejrzeć własną szafę, a najlepiej szafę babci. Może gdzieś w jej czeluściach zaplątało się staromodne boa albo kapelusik z woalką? A jeśli dziadek brał ślub w cylindrze, to może warto by taką rodzinną pamiątkę umieścić na zdjęciach z kolejnego ślubu. Kiedy już znajdą się ubrania, można szybkim okiem rzucić na kuchnię (na ślubnych sesjach wałek do ciasta jest dosyć częstym rekwizytem) lub składzik z rupieciami (stary aparat fotograficzny? super!), aż wreszcie przekopać się przez kolekcję torebek i biżuterii, niekoniecznie tej wartościowej.

Jednak właściwie każda kobieta może znaleźć w swojej kolekcji sztuczną biżuterię. Do zdjęć możemy wykorzystać także kwiaty sylikonowe, te bajecznie kolorowe, jak i te bardziej zielone. Jeśli jednak w domu nie znajdziemy dość odpowiednich rekwizytów, lub znajdziemy, ale niekoniecznie odpowiednie – możemy sięgnąć po internetowe kanały z instrukcjami, jak samodzielnie zrobić poszczególne gadżety, także takie, które przypominają akcesoria dedykowane fotobudce, zakupione w którymś z internetowych sklepów. W nauce robótek ręcznych przydatne są zwłaszcza programy, które pojawiają się przed okazjami do imprezowania: karnawałem, ostatkami czy Halloween. W ostateczności można poszukać inspiracji w wyszukiwarkach prezentowych i skusić się na śmiesznie zadrukowane koszulki czy wspomniane wcześniej poduszki.

Tak naprawdę w zalewie rzeczy, które towarzyszą nam w codzienności, nie musimy kupować przedmiotów, które będą leżały sobie w szafie albo zasilą armię wyprodukowanych śmieci. W domu każdego z nas można znaleźć ciekawe przedmioty, które będą ciekawym uzupełnieniem sesji – trzeba jedynie wysilić wyobraźnię. Jeśli chcemy połączyć upominek dla gości z sesją fotograficzną, warto sięgnąć po inspirację do internetu. Warto dobrać rekwizyty do charakteru imprezy, ale można też przygotować zupełnie niespodziewaną i nielogicznie uszeregowaną zbieraninę wielu przedmiotów, z której goście będą musieli wybrać dla siebie najciekawszą charakteryzację. Czegokolwiek by nie wybrali, najważniejsze jest, aby wszyscy się dobrze bawili i zachowali w pamięci piękne wspomnienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2023