Menu
Skoki spadochronowe

Skocz ze spadochronem w tandemie

Skoki spadochronowe to nie tylko rozrywka dla osób mających odpowiednie przeszkolenie w tym zakresie. Teraz może skorzystać z niej niemalże każdy, kto chce poczuć adrenalinę – to wszystko za sprawą skoków tandemowych, które wybierane są dzisiaj coraz częściej. Ty też możesz spróbować!

Zainteresowanie skokami tandemowymi cały czas rośnie – dzisiaj są one organizowane praktycznie w każdym regionie Polski. Tandem polega na skoku w dwójkę. W wydarzeniu biorą udział pilot tandemu, najczęściej instruktor z tysiącami podobnych skoków na swoim koncie, a także pasażer. Pasażer z pilotem połączeni są uprzężą tandemową, dlatego też do skoku tego rodzaju nie trzeba mieć żadnego wcześniejszego przygotowania, ponadto badań lekarskich czy odpowiedniej kondycji.

Jak skacze się w tandemie?

Przed przystąpieniem do skoku trzeba wziąć udział w krótkim przeszkoleniu bezpieczeństwa, podczas którego otrzymuje się informacje dotyczące postępowania w trakcie wydarzenia. Potem otrzymuje się wyposażenie – gogle i ewentualnie kombinezon w przypadku niesprzyjającej aury. Następnie wszyscy, którzy mają wziąć udział w skokach, wchodzą do samolotu.

Skoki tandemowe odbywają się z wysokości 3000 lub 4000 metrów nad poziomem ziemi. Wysokość wyskoku jest tutaj kluczowa, jako że to od niej zależy czas swobodnego spadania. To wtedy uczestnicy spadają z prędkością rzędu 200 kilometrów na godzinę – to jedyna tego rodzaju okazja, żeby doświadczyć takiego doznania. Przy 3000 metrów swobodne spadanie trwa około 30 sekund, natomiast dla 4000 metrów jest to około 60 sekund, ale skok jest też wtedy droższy.

Gdy uczestnicy tandemu znajdą się na odpowiednim pułapie, wtedy pilot otwiera spadochron i następuje opadanie aż do miękkiego lądowania trawiastym lądowisku, dlatego nie ma ryzyka kontuzji.

Ile to kosztuje?

Ceny skoków tandemowych wcale nie są takie spore, jak mogłoby się wydawać. Za skok z 3000 metrów trzeba będzie zapłacić średnio 550 złotych, z kolei za skok z 4000 metrów – około 700 złotych. Jeżeli chcesz dodatkowo skorzystać z wideorejestracji całego wydarzenia, w takim przypadku to dodatkowy koszt około 250 złotych.

Ośrodki organizujące skoki tandemowe oferują również atrakcyjne obniżki na swoje usługi, dzięki którym można zapłacić jeszcze mniej. Obniżkę można otrzymać przykładowo przy rezerwacji skoku dla kilku osób jednocześnie – wtedy każdy uczestnik może zapłacić nawet 100 złotych mniej.

Gdzie skoczyć w tandemie?

Jak już wspomnieliśmy, dzisiaj skoki tandemowe są organizowane w różnych miejscowościach w Polsce. Adresy ośrodków można znaleźć łatwo przez internet i również on-line zarezerwować swój skok albo kupić go w prezencie bliskiej osobie jako voucher upominkowy.

Na niezapomnianą przygodę zaprasza Certyfikowany Ośrodek Szkolenia Lotniczego „Skydive” z siedzibą na lotnisku Kruszyn pod Włocławkiem. Skoki organizuje również w innych lokalizacjach: Przasnysz, Gliwice Pruszcz Gdański. Więcej na temat oferty „Skydive” można dowiedzieć się pod adresem: https://skydive.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2023