czyszczenie skórzanej kanapy

Skórzana kanapa – jak poprawnie o nią dbać i czyścić?

Opublikowano: 28 stycznia 2023

Skórzana kanapa to inwestycja na lata, która wymaga odpowiedniej pielęgnacji, aby zachować swój elegancki wygląd i nienaganną kondycję. Zastanawiasz się, czy utrzymanie mebla sprawia dużo kłopotów? Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek dotyczących pielęgnacji i czyszczenia skórzanej kanapy – zarówno na bieżąco, jak i w razie większych zabrudzeń.

Utrzymanie kanapy skórzanej i regularne czyszczenie

Aby zachować czystość skórzanej kanapy, należy regularnie czyścić ją z kurzu i innych zanieczyszczeń, głównie okruszków. Można zrobić przy pomocy miękkiej ściereczki nasączonej wodą lub specjalnym środkiem do czyszczenia skóry. Unikaj agresywnych preparatów z drobinkami, które mogą porysować jej powierzchnie i nieodwracalnie uszkodzić poprzez zmatowienie i wytarcie.

Ściereczka powinna być tylko lekko wilgotna. Pamiętaj, że kanapa skórzana nie lubi nadmiaru wody. Ochronią ją przed nią także specjalne impregnaty. Podobnie trzeba uważać na słońce. Już przy ustawianiu mebla lepiej jest odsunąć go od okien, gdzie byłby narażony na bezpośredni wpływ szkodliwych promieni UV. W przeciwnym razie możemy odnotować wypłowienie materiału i pojawienie się miejscami jaśniejszych placków.

Usuwanie plam z sofy skórzanej

Meble wypoczynkowe służą nam do wielu celów – bardzo często siedzimy na nich, delektując się winem, herbatą lub kawą, jedząc posiłki i liczne kruche czy słodkie przekąski. Dlatego nic dziwnego, że mebel jest narażony na większe zabrudzenia, np. plamy. Jak je usunąć? Najlepiej od razu, sięgając po środek do wywabiania plam ze skóry lub stosując domowe metody. Jeżeli problem jest bardziej zaawansowany nie zwlekajmy z wezwaniem profesjonalnej firmy, która wie, jak wyczyścić skórzaną kanapę bez jej uszkadzania.

Dbanie o kolor i jakość skórzanej sofy

Na meblach skórzanych warto wykonywać regularne zabiegi pielęgnacyjne wzmacniające skórę. Jakie? Niezawodne okażą się mieszanki z mleka, terpentyny i oleju połączone z roztworem octu o stężeniu 10%. Miksturę trzeba wmasować w siedzisko, oparcie i podłokietniki kolistymi ruchami. Zauważalnie poprawi się elastyczność i miękkość skóry.

Skórzana kanapa to elegancki i trwały mebel, który wymaga odpowiedniej pielęgnacji i czyszczenia, aby pięknie prezentować się latami. Regularne czyszczenie, ochrona przed wilgocią, unikanie bezpośredniego kontaktu z promieniami słonecznymi, stosowanie odpowiednich kosmetyków oraz szybkie usuwanie plam, to podstawowe zasady, którymi należy kierować się przy pielęgnacji skórzanej kanapy.

Profesjonalne środki i mycie kanapy skórzanej

W razie problemów z myciem, lepiej jest wezwać fachowców, którzy przeprowadzą mycie bardziej zaawansowanymi metodami, które nie zaszkodzą kondycji mebla. Przy samodzielnych próbach pielęgnacji mebla warto posłużyć się wysokiej jakości środkami czyszczącymi oraz konserwującymi skórę. Są one dostępne np. w sklepach tapicerskich.

 

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Osuszacza Powietrza
Utrzymanie komfortowego i zdrowego środowiska wewnątrz domu...
Odświeżacz powietrza
W biurze oraz w domu powietrze może wydawać się nieświeże. B...
odbiór mieszkania
Każdy marzy o idealnym domu, który zagospodaruje wed...
Klimatyzator kasetonowy
...
Linea
Nowość na polskim rynku – czas poznać nowy sklep internetowy...
Nowe artykuły
Ślub to wyjątkowy moment w życiu każdej pary, a fryzura pann...
Firma Astara Western Europe, wyłączny importer samoc...
Technologia płatności Smartwatch Near Field Communication (N...