Menu
skup wierzytelności

Skup wierzytelności – ratunek dla przedsiębiorców.

W jakie sytuacji zdecydować się na sprzedaż długów?

Niezapłacone faktury za usługi bądź towary to jeden z największych problemów przedsiębiorców. Mogą zahamować rozwój firmy, a nawet doprowadzić do utraty płynności finansowej. Najważniejsze jest to, by nie dopuścić do znacznych opóźnień w płatnościach. Jednym z wyjść jest skierowanie sprawy do sądu bądź powierzenie jej firmie windykacyjnej. Jednak te czynności, nawet jeśli okażą się skuteczne łączą się z kolejnym odroczeniem odzyskania środków. W takiej sytuacji najlepszym sposobem na szybkie odzyskanie części zadłużenia jest skup długów. Największą jego zaletą jest natychmiastowe odzyskanie części środków. Decydując się na skup długów można sprzedaż całą wierzytelność lub jej część. Warunki i zasady skupu długów określone są precyzyjnie w polskim prawie, a profesjonalna firma, która się tym zajmuje powinna sporządzić odpowiednią umowę.

Kto prowadzi skup długów?

Fluence.com.pl to zespół doświadczonych specjalistów w dziedzinie prawa i odzyskiwania wierzytelności. Oprócz różnego rodzaju czynności windykacyjnych oferuje również skup długów. Fluence.com.pl  skupuje wierzytelności pochodzące z obrotu gospodarczego, które powstały w wyniku niezapłaconych faktur. Skup długów polega na sporządzeniu umowy zwanej cesją wierzytelności na podstawie której kupujący zobowiązuje się do zapłaty części wierzytelności w określonym czasie, a sam przejmuje ryzyko związane z jej odzyskaniem. Fluence.com.pl posiada kilkunastoletnie doświadczenie w windykacji i obrocie wierzytelnościami. Siedziba firmy znajduje się w Warszawie, natomiast swoim działaniem obejmuje cały kraj. Korzystając z usług fluence.com.pl klient otrzymuje nie tylko możliwość odzyskania części zadłużenia ale również fachowe  konsultacje prawne i przygotowanie wszystkich niezbędnych dokumentów.

Jak wygląda w praktyce skup długów?

Należy przygotować wszystkie dokumenty, a więc umowy, faktury, dowody dostaw. Pomoże w tym fluence.com.pl. Należy pamiętać, że do skupu długów kwalifikują się wierzytelności wymagalne i nie przedawnione. Po sprawdzeniu dokumentacji firma prowadząca skup długów przedstawi ofertę cenową. Będzie ona zależeć od rodzaju wierzytelności, jej przedawnienia i  kondycji finansowej płatnika. Po sporządzeniu umowy cesji klient zostaje uwolniony od ryzyka takiego jak likwidacja firmy dłużnika, zajęcia sądowe i komornicze. Do przeprowadzenia cesji zgodnie z zapisami kodeksu cywilnego nie jest potrzebna zgoda dłużnika. Skup długów to niekiedy jedyny sposób na szybkie odzyskanie środków finansowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2021