usuwanie kleszcza u psa

Skuteczne usuwanie kleszcza u psa

Opublikowano: 8 lutego 2022

Pies jest dość mocno narażony na atak ze strony kleszczy. Czasem wystarczy jedno wyjście na spacer i naprawdę nie musi to być las. Kleszcze czyhają w parkach, a nawet łąkach. Trudno chronić zwierzę przed kleszczami. Warto więc wiedzieć, jak w razie potrzeby, te kleszcze usuwać.

Narzędzia do usuwania kleszczy

Zanim przejdziemy do konkretów, jak wyciągnąć kleszcza psu, trzeba zacząć od przygotowania odpowiednich narzędzi. Aby wyjąć psu kleszcza, należy posłużyć się specjalnym, przeznaczonym do tego celu narzędziem. Nie można też zapomnieć o rękawiczkach jednorazowych, a także o szczelnym pojemniczku, do którego powinno się umieścić kleszcza po wyciągnięciu. Choroby odkleszczowe mogą przejść również na ludzi. Dlatego należy zachować ostrożność. Jeśli więc nie mamy pod ręką wszystkich tych narzędzi, lepiej szybko się w nie zaopatrzyć albo od razu udać się z psem do weterynarza, który usuwanie kleszcza przeprowadzi profesjonalnie i bezpiecznie. Czynność nie jest trudna i może ją wykonać każdy samodzielnie, ale dla bezpieczeństwa zwierzaka, jeśli ktoś nie czuje się na siłach, nie powinien ryzykować.

By wyciągnąć psu kleszcza, trzeba go uspokoić

Aby usunąć kleszcza, trzeba przede wszystkim uspokoić zwierzę. Wówczas można przystąpić do zabiegu. Wyciąganie kleszcza u niespokojnego zwierzaka, może skutkować uszkodzeniem go i pozostawieniem jego części w skórze psa. To z kolei może niekorzystnie wpłynąć na zdrowie zwierzaka, a nawet zagrozić jego życiu. Dlatego sprawa jest bardzo poważna. Trzeba więc uspokoić psa i samodzielnie zachować spokój.

Jak wyjąć kleszcza psu?

Kleszcza należy złapać narzędziem, a następnie lekko przekręcając, wciągnąć go ze skóry. W sprzedaży dostępne są narzędzia, które są skonstruowane w taki sposób, żeby usuwanie kleszcza zawsze kończyło się powodzeniem. Podczas tego zabiegu, kleszcz nie jest zgniatany. Dlatego zdecydowanie nie poleca się usuwania kleszczy pęsetą, która z łatwością go miażdży. Po usunięciu kleszcza trzeba przemyć to miejsce środkiem antyseptycznym. Kleszcza należy zamknąć w szczelnym pojemniku i pozostawić go na wypadek, gdyby pies zachorował. W takich sytuacjach konieczne jest pokazanie kleszcza weterynarzowi, który będzie wiedział jak pomóc zwierzakowi.

Produkty dla psów, a w tym różne akcesoria i środki, można znaleźć na stronie https://hubun.pl/. To miejsce, w którym kupisz to, czego potrzebuje Twoje zwierzę. W asortymencie znajdziesz starannie wyselekcjonowane artykuły, dostosowane do potrzeb psów każdej razy i niezależnie od ich wieku.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Przeszczep włosów
Wypadanie włosów to problem, który dotyka w...
jak włamać się na Facebook
We współczesnym cyfrowym krajobrazie Facebook stał się klucz...
radiofrekwencja mikroigłowa
Nazywana nieoperacyjnym liftingiem, polecana jako zabieg, kt...
test oddechowy
SIBO (Small Intestinal Bacterial Overgrowth), czyli zespół r...
Krzysztof Jarząbek
Priorytetem jest dla mnie przede wszystkim rozbudowa...