Menu

Słodki sen Macieja Zienia

19 września w warszawskim klubie NIEBO Maciej Zień pokazał długo wyczekiwaną nową kolekcję „Sweet Dreams”. Tego wieczoru projektant zaprezentował 34 sylwetki o sennej i bajkowej stylistyce.

Inspiracją do stworzenia kolekcji były podróże Macieja Zienia po Ameryce Południowej, Afryce i Europie. Różnorodność barw, szlachetne tkaniny i ręcznie tkane wzory to tylko niektóre elementy wykorzystane w kolekcji. „Sweet Dreams” to połączenie fantazji, snów i symboli, które tworzą eklektyczną koncepcję estetyki artysty.

Ponadto zaprezentowane kreacje wyróżniały się niekonwencjonalnym wykończeniem w postaci elementów 3D i różnorodnych haftów rodem ze snów – od ważek, przez gwiazdy i księżyce, aż po węże i smoki, a także motywy inspirowane nowelą Antoine de Saint- Exupery’ego „Mały Książę”.

Zaprezentowana kolekcja zachwyca kolorami oraz użytymi tkaninami m.in. żakardami, jedwabnymi tiulami i szyfonami. Poprzez ręcznie naszywane cyrkonie, kamienie i kryształy Swarovskiego Zień nadał wyjątkowego i niepowtarzalnego charakteru każdemu ze swoich projektów.

Do projektów jak z sennych marzeń, lekkich i ulotnych, idealnie pasowała musująca Cisowiaka Perlage, która była partnerem tego pokazu. Błękit butelki idealnie współgrał z pastelowymi kolorami sukien a delikatne bąbelki Perlage nawiązywały do będących elementem scenografii lekkich obłoków.

Fot. AKPA

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2023