Smartwatch dla dziecka

Smartwatch dla dziecka – na co zwrócić uwagę?

Opublikowano: 27 sierpnia 2021

Urodziny, pierwsza komunia święta, dzień dziecka czy początek roku szkolnego to okazje, na które robimy dzieciom prezenty. Często rodzice, bliższa i dalsza rodzina zastanawiają się, co ucieszyłoby pociechę, ale byłoby też pożytecznym prezentem. W takim charakterze może sprawdzić się smartwatch dla dziecka. Sprawdźmy, na jakie kwestie powinniśmy zwrócić szczególną uwagę przy jego zakupie?

Opcje telefoniczne

Smartwatch jest inteligentnym urządzeniem przypominającym swoim wyglądem zwykły elektroniczny zegarek. Jednak może on być wyposażony w wiele użytecznych funkcji, jak te telefoniczne. Jeśli kupujemy smartwatch z opcją dzwonienia i odbierania połączeń głosowych, sprawdźmy, czy można ustalić określoną liczbę kontaktów, które będą mogły połączyć się z dzieckiem.

To istotne także, czy producent smartwatcha dołącza do niego kartę SIM, czy też trzeba ją jednak kupić we własnym zakresie. Dzięki opcjom telefonicznym można szybko skontaktować się z pociechą, a fakt, że urządzenie to noszone jest na nadgarstku ułatwia jego zabieranie dosłownie wszędzie.

Kontrola rodzicielska

Przy zakupie smartwatcha należy sprawdzić, czy pozwala on na ustalenie tak zwanych stref bezpiecznych, w jakich powinno przebywać dziecko w wyznaczonych godzinach. Powinien on poinformować rodzica o przekroczeniu granic ustalonej strefy w aplikacji lub wysłać SMS na telefon rodzica, po skonfigurowaniu jego numeru.

Lokalizacja dziecka

Wiele smartwatchów dla dzieci ma wbudowany lokalizator GPS (np. https://www.calmean.com/produkty-calmean/child-watch), który pozwala na natychmiastową lokalizację użytkownika na żądanie. To także możemy rozpatrywać jako element kontroli rodzicielskiej. Dobry smartwatch pokaże aktualne miejsce, w którym jest dziecko z dokładnością nawet do 1 metra na otwartej przestrzeni. Warto jednak sprawdzić, czy tylko sygnał satelitarny GPS jest brany pod uwagę przy ustalaniu lokalizacji. W smartwatchach Calmean wykorzystywane są też sygnały Wi-Fi i operatorów telefonii komórkowej. Dzięki temu zawsze możemy ustalić, gdzie znajduje się dziecko, nawet jeśli jest ono u koleżanki lub kolegi w bloku z wielkiej płyty.

Dodatkowe atuty urządzenia

Oprócz najważniejszych funkcji, jakie powinien mieć każdy dobry smartwatch dla dziecka, konieczne jest też dopasowanie jego wyglądu, konstrukcji i cech dotyczących wytrzymałości do konkretnego użytkownika. Dziewczynki być może wolą nosić różowe smartwatche, a chłopcy – niebieskie. Oczywiście wybór może paść na zupełnie inny kolor smartwatcha dla dziecka, ale każdy z nich powinien mieć solidną obudowę, która najlepiej, by była wodoodporna. Dzięki temu podczas uprawiania sportu, zabawy na placu zabaw, nawet w deszczu, urządzeniu nic złego się nie stanie.

Dla dziecka ważne będzie, by smartwatch miał modny design, ciekawe opcje dodatkowe, jak stoper, krokomierz i tym podobne. Wybierając sprzęt, warto zerknąć na ranking takich urządzeń: https://www.calmean.com/blog/smartwatch-dla-dzieci-ranking/.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Laptop Dla Dziecka
W dzisiejszej erze cyfrowej dostęp do komputera staje się co...
Drukarka termotransferowa
Niezastąpionymi narzędziami w produkcji etykiet o wysokiej j...
Opel Astra
Kompaktowe wymiary, ...
kotły gazowe
Kotły gazowe są popularnymi urządzeniami do ogrzewania nie t...
maszyny pakujące
W dzisiejszym świecie, gdzie...