Menu
Maseczki Dragon Mask

Smog czy wirusy? Te same sposoby ochrony.

 Zarówno wirus, jak i smog są mocnymi argumentami przemawiającymi za zakupem maski, najlepiej maski wysokiej jakości, bo tylko taka zagwarantuje nam bezpieczeństwo. Aktualna sytuacja związana z pandemią wywołała na rynku prawdziwą rewolucję wywołaną powszechnym zapotrzebowaniem na maski. Szyją je niemal wszyscy, a nieuczciwa konkurencja winduje ceny za produkty, które nie są warte nawet znacznie mniejszej kwoty. Dlatego warto znaleźć dostawcę, który jest w stanie zaoferować maski dające niezawodną ochronę – wówczas warto zapłacić więcej, bo taki produkt nie tylko prawidłowo spełni swoją funkcję, lecz także posłuży nam przez długi czas.

Taką szeroką, profesjonalną ofertę masek antywirusowych i antysmogowych znajdziemy np. na  https://dragonmask.pl.  Ochrona przed wirusem i zanieczyszczonym powietrzem praktycznie się nie różni – sprowadza się bowiem do odpowiedniego materiału i profesjonalnego filtra. Wymienny filtr N95 lub N99 znacznie zmniejsza ryzyko zarażenia COVID-19. W przypadku masek polskiej marki Dragon Mask filtry zostały przebadane przez Państwowy Instytut Badawczy CIOP, co potwierdziło ich skuteczność w wyłapywaniu drobnoustrojów chorobotwórczych, a także zanieczyszczeń z powietrza na poziomie przeszło 99 proc. Taki wynik to konkretny argument przemawiający za zakupem sprawdzonego produktu.

Maskę trzeba obecnie nosić niemal wszędzie, gdy tylko przebywamy poza domem i własnym ogródkiem. Wyjątkiem jest też jazda samochodem, ale tylko jeśli w aucie przebywają osoby, które razem mieszkają. Za złamanie nakazu grożą kary pieniężne, ale to nie one powinny skłaniać do noszenia masek, lecz troska o zdrowie – swoje i innych.  Zasłaniając usta i nos, osoba, która przechodzi chorobę bezobjawowo i nawet nie zdaje sobie sprawy z zakażenia, chroni innych przed zarażeniem nowym koronawirusem. Maska stanowi skuteczną barierę, minimalizując ryzyko zarażenia drogą kropelkową. Podobnie w przypadku smogu zanieczyszczenia obecne w powietrzu napotykają przeszkodę i nie przedostają się do dróg oddechowych.

Dodatkową zaletą jest konstrukcja, która wpływa na komfort noszenia, jak również design, dzięki której możemy wyróżnić się z tłumu i wybrać wyjątkowy wzór dostosowany do naszego stylu. Maski od krakowskiego producenta są wykonane z miękkiego, przyjemnego w dotyku materiału, który w kontakcie ze skórą nie powoduje otarć. Trójjwarstwowa struktura maski usztywnia ją i optymalnie dopasowuje do kształtu twarzy. Zamontowany filtr ułatwia oddychanie, a jednocześnie odprowadza wilgoć, co podnosi komfort użytkownika.

Maseczki Dragon Mask są dostępne w różnych rozmiarach, co pozwala je nosić nawet dzieciom, a dodatkowe akcesoria umożliwiają dostosowanie maski do dużego rozmiaru głowy.

Specjalna linia masek jest dedykowana sportowcom. Takie rozwiązanie jest przewidziane dla osób aktywnych fizycznie, które trenują na powietrzu przez cały rok, niezależnie od epidemii czy smogu. Specjalnie wyprofilowana maska pozwala swobodnie oddychać podczas intensywnego wysiłku i lepiej dopasować maskę do twarzy, aby zachowała swoją pozycję również podczas ruchu.

Ze względu na słabą jakość powietrza maski warto nosić również wtedy, gdy obowiązek ich noszenia w związku z pandemią zostanie zniesiony. Dotyczy to szczególnie dzieci, kobiet w ciąży i alergików, a więc grup wymagających szczególnej ochrony. Według danych WHO 33 z 50 miast w Unii Europejskiej o największym stężeniu pyłu PM2,5 znajduje się właśnie w Polsce. Takich wyników – podobnie jak obowiązku noszenia masek w okresie zagrożenia korona wirusem – nie powinniśmy lekceważyć. Jeśli możemy zapewnić sobie dodatkową ochronę, wyjdzie nam to tylko na zdrowie.

Małgorzata Szerfer

fot: dragonmask.pl

2 odpowiedzi na “Smog czy wirusy? Te same sposoby ochrony.”

  1. MartaŚwiderska pisze:

    Nie wiem, czy słusznie, ale wierzę w tego typu ochronę. Tyle, że jak ze wszystkim – jakość kosztuje. Zwykła tkanina przepuści wszelkie zanieczyszczenia i wirusy. Warto inwestować w profesjonalne maski.

  2. Marek pisze:

    Nie jestem ekspertem, ale noszenie masek to awsze jakaś ochrona. A żeby była skuteczna, a przy tym lepiej się oddychało, trzeba zainwestować w profesjonalny produkt z filtrem, dostosowany do potrzeb użytkownika. Kawałek materiału za kilka złotych to oszukiwanie samego siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2021