Spokój znaleziony w Saragossie (Aragonia)

Opublikowano: 8 września 2017

Aragonia to stary region Hiszpanii, bogaty w malownicze krajobrazy i piękne wioski, idealny dla podróżników i turystów, którzy szukają dzikich terenów z oszałamiającą naturą. Tam żyje się zdecydowanie wolniej i spokojniej.

Jednym z cudów Aragonii jest Dolina Ordesy wraz z masywem Monte Perdido. W 1918 r. utworzono tam park narodowy, wpisany na listę UNESCO. Wieki historii pozostawiły Aragonii szereg wspaniałych zabytków architektury: średniowieczne miasteczka, stare klasztory i potężne zamki. Widać tam wiele śladów historii, pozostawionych przez Arabów, którzy panowali tam przez cztery wieki.

 

Stolicą regionu jest piękna i historyczna Saragossa, w której znajduje się prawdziwe architektoniczne cudo – największa barokowa świątynia w Hiszpanii, czyli Bazylika Najświętszej Maryi Panny na Kolumnie (El-Pilar). Miasto słynie też z architektury w stylu mudejar.

Aragonią można się zachwycać, zwiedzając zabytki czy chodząc po pięknych górach, które dla wspinaczy skałkowych i ścianowych są rajem na ziemi. Można tam też spędzać czas w sanatoriach i korzystać z leczniczych kąpieli w wodach termalnych. Amatorzy mocniejszych wrażeń mogą spływać rwącą górską rzeką. Dla innych są wycieczki rowerowe lub obserwacje ptaków. Zimą czekają na przybyszów świetnie przygotowane ośrodki narciarskie w Pirenejach. Jednym słowem każdy turysta znajdzie tu coś dla siebie.

Tekst i zdjęcia: Zenon Żyburtowicz

Udostępnij ten post:  • Aldona pisze:

    Naprawdę chciałam zwiedzić ten region. Zatrzymałam się w drodze z Barcelony do Sevilli i byłam przerażona bieda. Wspunajac się na fortece zamku myślałam tylko o tym czy kradną mi już samochód czy nie. Jeszcze nie wysiadlam z samochodu a już 2 nacpane dziewczyny pytała mojego męża czy nie ma ochoty. Bieda, ubóstwo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Wypoczynek z dala od cywilizacji, ale w luksusowych...
EKUZ
Podróżowanie po Europie jest niezwykle atrakcyjne z wielu po...
wycieczki po Europie
Lato to czas, gdy Europa rozkwita pełnią swojego piękna, a p...
Michał Boym
Niemal wszyscy na świecie słyszeli o wielkich podróż...
Kaszuby
Zima na Kaszubach i w Borach Tucholskich to nie tylko biały...