Rewal

Spokojny i ciekawy jednocześnie – właśnie taki jest Rewal

Opublikowano: 21 lipca 2020

Ciekawa miejscowość nad morzem? Zdecydowanie należy do nich Rewal. Jak podpowiada nam sama nazwa, jest on częścią Wybrzeża Rewalskiego. Choć w normalnych okolicznościach Rewal zamieszkuje zaledwie ok. 1000 mieszkańców, w trakcie okresu wakacyjnego tętni życiem.

Krok w przeszłość

Historia Rewala zaczyna się już w 1434 roku. Zaczęła ona zyskiwać na popularności i jeszcze przed I wojną światową, wiele osób przyjeżdżało tutaj na odpoczynek. Wpływ na rozwój tego niewielkiego miasteczka miało również pojawienie się stacji kolei wąskotorowej.

Miejscowość z atrakcjami

Turystom Rewal oferuje dużą, piaszczystą plażę. Dużym atutem jest brak tłumów, jakie pojawiają się bardziej popularnych destynacjach nad Bałtykiem. Dbających o bezpieczeństwo na pewno ucieszy fakt, że posiada on strzeżone kąpielisko. Można więc spokojnie korzystać z uroków wody i plaży. Ciekawym miejscem w Rewalu są wieloryby, położone tuż przy deptaku. Dlaczego akurat wieloryby? Chętni znajdą odpowiedź na to pytanie w legendzie. Zakochani świetnie się odnajdą w Alei Róż i Zakochanych. Idealne miejsce na romantyczny spacer. Dzieci na pewno ucieszą się z wizyty w Bajkowej Chacie. Spotkać tu można między innymi Hrabiego Draculę.

Wypoczynek dla aktywnych

W Rewalu świetnie odnajdą się również osoby lubiące spędzać czas na sportowo. Jest tutaj duży kompleks rekreacyjno – sportowy. Można pograć tutaj w piłkę nożną, koszykówkę czy siatkówkę. Fani biegania świetnie odnajdą się na bieżni. Jest tu także kort tenisowy czy skatepark. Nie brakuje tutaj tras rowerowych, z których można podziwiać widoki.

Zadbajmy o nocleg

Miejscowość ta w swojej ofercie ma wiele miejsc noclegowych, dostosowanych do różnych potrzeb turystów. Warto pamiętać, by noclegu szukać na sprawdzonych portalach, które dbają o bezpieczeństwo turysty. Oferty noclegów znaleźć można np. na portalu Noclegowo.pl. Należy zwrócić uwagę na dostępne w obiekcie udogodnienia, tak by nocleg w pełni spełnił nasze oczekiwania. Pamiętajmy, że wybór odpowiedniego miejsca to już połowa sukcesu w planowaniu wypoczynku!

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Wypoczynek z dala od cywilizacji, ale w luksusowych...
EKUZ
Podróżowanie po Europie jest niezwykle atrakcyjne z wielu po...
Termy BUKOVINA
Jeśli od dawna marzy Ci się, aby doświadczyć prawdziwego luk...
wycieczki po Europie
Lato to czas, gdy Europa rozkwita pełnią swojego piękna, a p...
Michał Boym
Niemal wszyscy na świecie słyszeli o wielkich podróż...