Menu

Bal Dobroczynny – Spragnieni piękna

Z okazji 100-lecia istnienia Stowarzyszenia „Przyjaciele Muzeum Narodowego w Warszawie” odbędzie się Bal Dobroczynny „Spragnieni piękna”, a jego zapowiedzią będą dwa wyjątkowe pokazy: dzieł polskiej sztuki z okresu międzywojnia oraz kreacji wieczorowych inspirowanych stylem tej epoki. Bal odbędzie się pod patronatem Magazynu VIP.

Bal Dobroczynny „Spragnieni piękna” odbędzie się27 lutego w Muzeum Narodowym w Warszawie. Inspirowany jest on słynnymi balami, przygotowywanymi przez przyjaciół zebranych wokół najznamienitszych muzeów na świecie, takich jak Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku, za organizację którego odpowiada sama Anna Wintour.

Goście spotkania obejrzą specjalnie przygotowane pokazy tańca oraz będą mogli poznać kroki i sprawdzić się na parkiecie pod okiem zawodowych tancerzy, przy akompaniamencie granej na żywo muzyki. Podczas balu odbędzie się również aukcja. Dochód z imprezy wesprze działalność Stowarzyszenia na rzecz Muzeum Narodowego w Warszawie.

Wyjątkową zapowiedzią balu będzie pokaz dzieł polskiej sztuki z okresu międzywojnia. Przywołując karnawałową atmosferę tamtej Warszawy, autorzy wydarzenia chcą przypomnieć radość, entuzjazm, dynamizm przemian i potrzebę piękna, tworzące ducha tamtej epoki. Obrazy, rzeźby, meble, plakaty, zaproszenia oraz stroje i przybory toaletowe przeniosą widza w beztroski klimat przygotowań do balu w stolicy odrodzonego, niepodległego państwa.

Wystawiane eksponaty pochodzą ze zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie, a także z prywatnych kolekcji Agnieszki i Marka Roeflerów oraz Adama Leja. Ekspozycja będzie tak różnorodna, jak różnorodna była sztuka dwudziestolecia międzywojennego. Pokazane zostaną zarówno dzieła takich artystów, jak m.in.: Tadeusz Styka, Wojciech Weiss, Leon Chwistek, Xawery Dunikowski, Michał Czepita, Edward Okuń, jak i suknie z lat 20. i 30., które być może nosiły damy wkraczające na parkiety Ziemiańskiej, Udziałowej czy Adrii.

24 stycznia w MNW odbędzie się konferencja prasowa z udziałem kuratorki eskpozycji Renaty Higersberger, kolekcjonerów oraz przedstawicieli Stowarzyszenia „Przyjaciele MNW”.

Kolejne wydarzenie, zapowiadające wielki bal, to pokaz kreacji wieczorowych, który odbędzie się 2 lutego. To niezwykłe wydarzenie, podczas którego czołowi polscy projektanci przedstawią swoje interpretacje ducha i materii lat 20. oraz 30. w postaci wieczorowych kreacji zainspirowanych dziełami sztuki z tej epoki, obecnymi na ekspozycji „Spragnieni piękna. Pokaz na 100-lecie Stowarzyszenia „Przyjaciele MNW”.

Na te wielowymiarowe wydarzenia, łączące kulturę, rzemiosło i biznes, odbywające się pod wspólnym tytułem „Spragnieni piękna”, z ogromną przyjemnością zaprasza ich inicjator i pomysłodawca – Stowarzyszenie „Przyjaciele MNW”, które obchodzi w tym roku 100. rocznicę swojego powstania.

Fot.  archiwum organizatora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2022