Bal Dobroczynny – Spragnieni piękna

Opublikowano: 13 stycznia 2017

Z okazji 100-lecia istnienia Stowarzyszenia „Przyjaciele Muzeum Narodowego w Warszawie” odbędzie się Bal Dobroczynny „Spragnieni piękna”, a jego zapowiedzią będą dwa wyjątkowe pokazy: dzieł polskiej sztuki z okresu międzywojnia oraz kreacji wieczorowych inspirowanych stylem tej epoki. Bal odbędzie się pod patronatem Magazynu VIP.

Bal Dobroczynny „Spragnieni piękna” odbędzie się27 lutego w Muzeum Narodowym w Warszawie. Inspirowany jest on słynnymi balami, przygotowywanymi przez przyjaciół zebranych wokół najznamienitszych muzeów na świecie, takich jak Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku, za organizację którego odpowiada sama Anna Wintour.

Goście spotkania obejrzą specjalnie przygotowane pokazy tańca oraz będą mogli poznać kroki i sprawdzić się na parkiecie pod okiem zawodowych tancerzy, przy akompaniamencie granej na żywo muzyki. Podczas balu odbędzie się również aukcja. Dochód z imprezy wesprze działalność Stowarzyszenia na rzecz Muzeum Narodowego w Warszawie.

Wyjątkową zapowiedzią balu będzie pokaz dzieł polskiej sztuki z okresu międzywojnia. Przywołując karnawałową atmosferę tamtej Warszawy, autorzy wydarzenia chcą przypomnieć radość, entuzjazm, dynamizm przemian i potrzebę piękna, tworzące ducha tamtej epoki. Obrazy, rzeźby, meble, plakaty, zaproszenia oraz stroje i przybory toaletowe przeniosą widza w beztroski klimat przygotowań do balu w stolicy odrodzonego, niepodległego państwa.

Wystawiane eksponaty pochodzą ze zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie, a także z prywatnych kolekcji Agnieszki i Marka Roeflerów oraz Adama Leja. Ekspozycja będzie tak różnorodna, jak różnorodna była sztuka dwudziestolecia międzywojennego. Pokazane zostaną zarówno dzieła takich artystów, jak m.in.: Tadeusz Styka, Wojciech Weiss, Leon Chwistek, Xawery Dunikowski, Michał Czepita, Edward Okuń, jak i suknie z lat 20. i 30., które być może nosiły damy wkraczające na parkiety Ziemiańskiej, Udziałowej czy Adrii.

24 stycznia w MNW odbędzie się konferencja prasowa z udziałem kuratorki eskpozycji Renaty Higersberger, kolekcjonerów oraz przedstawicieli Stowarzyszenia „Przyjaciele MNW”.

Kolejne wydarzenie, zapowiadające wielki bal, to pokaz kreacji wieczorowych, który odbędzie się 2 lutego. To niezwykłe wydarzenie, podczas którego czołowi polscy projektanci przedstawią swoje interpretacje ducha i materii lat 20. oraz 30. w postaci wieczorowych kreacji zainspirowanych dziełami sztuki z tej epoki, obecnymi na ekspozycji „Spragnieni piękna. Pokaz na 100-lecie Stowarzyszenia „Przyjaciele MNW”.

Na te wielowymiarowe wydarzenia, łączące kulturę, rzemiosło i biznes, odbywające się pod wspólnym tytułem „Spragnieni piękna”, z ogromną przyjemnością zaprasza ich inicjator i pomysłodawca – Stowarzyszenie „Przyjaciele MNW”, które obchodzi w tym roku 100. rocznicę swojego powstania.

Fot.  archiwum organizatora

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Karolina Pilarczyk
Karolina Pilarczyk podczas odbywającej się co roku i...
Arte Culinaria Italiana
14 marca 2020 r. odbędzie się włoskie wydarzenie kulinarne z...
Lider Polskiego Biznesu 2020
25 stycznia 2020 r. po raz 26 w Teatrze Wielkim - Operze Nar...
Zaproszenie na Galę Akademii Dobrego Stylu
Przed nami kolejna jubileuszowa Gala Akademii Dobrego Stylu!...
Sheraton Warsaw
Rok 2018 będzie dla Hotelu Sheraton Warsaw rokiem sz...