Srebrne monety

Srebrne monety bulionowe

Opublikowano: 11 sierpnia 2020

Srebrne monety bulionowe, obok sztabek srebra, są najlepszym sposobem na inwestowanie w ten ceniony metal szlachetny. Niemniej jednak, by móc robić to w opłacalny sposób, trzeba najpierw bliżej przyjrzeć się specyfice srebrnych monet. Co należy o nich wiedzieć i czy w ogóle warto inwestować teraz w srebro?

Srebrne monety bulionowe, zwane również inwestycyjnymi, służą do przechowywania majątku w fizycznym srebrze. Są wykonywane z czystego srebra próby 999, a przy tym nie mają ściśle określonego nakładu. Dlatego też, wartość takich monet zależy głównie od ilości zawartego w nich metalu, a także jego bieżących cen rynkowych.

Najlepsze do inwestowania srebrne monety bulionowe

Srebrne monety inwestycyjne produkuje wiele mennic z różnych krajów, jednak najlepiej jest skupić się na ofercie znanych, cenionych produktów. Mowa tu o takich monetach, jak południowoafrykański Krugerrand, Amerykański Orzeł, Wiedeńscy Filharmonicy, Australijski Kangur, czy brytyjska Britannia. Ich powszechność oraz uznanie, jakim cieszą się wśród inwestorów, gwarantują wysoką płynność inwestycji. Co więcej, w tego typu monetach stosowane są rozmaite zabezpieczenia i charakterystyczne rozwiązania, które ułatwiają weryfikację ich autentyczności.

Wszystkie wspomniane monety srebrne dostępne są w ofercie Mennicy Polskiej – największego w Polsce producenta i dostawcę złota oraz srebra inwestycyjnego. Wybraną monetę można kupić w jednym z jego stacjonarnych oddziałów lub drogą internetową, za pośrednictwem strony: https://inwestycje.mennica.com.pl/produkty-inwestycyjne/srebro/srebrne-monety-bulionowe/.

Srebrne monety bulionowe – ceny i najważniejsze parametry

O ile sztabki srebra mają najczęściej masę 1000, 500 lub 31,1 gramów (jednej uncji), tak większość srebrnych monet bulionowych to wyroby jednouncjowe. Wszystkie cenione monety mają właśnie taką gramaturę, dlatego odznaczają się również bardzo podobną średnicą (około 35-40 milimetrów) oraz zbliżoną wartością. Jeśli chodzi o tę ostatnią, to według stanu na lipiec 2020 roku, ceny popularnych srebrnych monet jednouncjowych wahają się od około 120 do 140 złotych.

Co ważne, wspomniane ceny dotyczą pojedynczych sztuk monet. Kupując zestaw na przykład 10, 50 czy 100 monet można uzyskać wyraźnie niższą cenę jednostkową – w zależności od sprzedawcy, o kilka, a nawet kilkanaście procent niższą.

Czy warto kupić srebrne monety?

Zakup srebra uchodzi za dobry sposób na zabezpieczenie kapitału przed inflacją, a także niepewną sytuacją w gospodarce i na rynkach finansowych. Trzeba jednak zauważyć, że w przeciwieństwie do złota, jest ono na szeroką skalę wykorzystywane w przemyśle. Dlatego też, w początkowej fazie kryzysu gospodarczego, kiedy to gospodarka wchodzi w recesję, ceny srebra zwykle nie notują spektakularnych wzrostów.

Z drugiej strony, obecny stosunek cen złota oraz srebra jest bardzo niski i wynosi zaledwie około 1 do 100. W przeszłości był on już wielokrotnie wyższy (srebro było relatywnie drogie względem złota), co może świadczyć o dobrym momencie do zakupu srebrnego bulionu. Ponadto, jednym z możliwych skutków kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa jest wyraźny wzrost inflacji, a to, może wywołać dalszy wzrost zainteresowania srebrem i tym samym wzrost jego ceny.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Sławomir Zawadzki
Kryptowaluty stanowią...
Terminal płatniczy
Terminale płatnicze stanowią kluczowy element dla rozwoju ma...
nieruchomości w Dominikanie
Formalności, jakich musimy dopełnić by nabyć nieruchomość w...
Stare Babice
Gmina Stare Babice znajduje się w województwie mazow...
biuro rachunkowe
Biura rachunkowe mogą podchodzić do realizacji usług w różny...