Menu

Studia informatyczne nie tylko dla mężczyzn

Utarło się w powszechnym przekonaniu, że informatykę na studiach wybierają wyłącznie mężczyźni. Tak zwane geeki, w okularach i flanelowych koszulach w kratkę, które rzadko udzielają się w realnym życiu. Aby więc obalić ten stereotyp raz na zawsze, warto spojrzeć na kierunek informatyka na studiach I stopnia nieco inaczej, chociażby z perspektywy ciekawych specjalności.

Dlaczego warto studiować grafikę komputerową?

Czy zdawałeś sobie sprawę z tego, że przez zmysł wzroku dociera do Ciebie aż 90% informacji? To właśnie dzięki obrazom dowiadujesz się o otaczającym Cię świecie tak dużo. Jeśli więc chcesz mieć na to realny wpływ, pomyśl o grafice komputerowej, która jest doskonałym połączeniem studiów inżynierskich i kreatywnego, artystycznego podejścia do życia i otaczającej Cię rzeczywistości. Tylko takie studia pozwolą Ci kreować dowolne sceny i pokazywać to, co do tej pory mogłeś sobie jedynie wizualizować. To studia dla ludzi z pasją, którzy widzą więcej.

Co nauczę się na studiach?

Wybierając tę specjalność na studiach informatycznych, nauczysz się komunikować za pomocą obrazu. Niby proste, ale jednak skomplikowane, bo gdyby było tak banalne jak się wydaje, wszyscy potrafiliby obsługiwać takie programy jak Photoshop, 3ds Max, AutoCAD. Póki co nic Ci nie mówią albo jedynie niewiele wiesz na ich temat? Jeśli tak, koniecznie zapisz się na studia informatyczne, np. na http://www.zpsb.pl/, gdzie nauczysz się nie tylko ich obsługi, ale także zdobędziesz cenne informacje na temat projektowania w ogóle. Jeżeli więc marzą Ci się wielkie projekty i obsługa największej klasy klientów, koniecznie zapoznaj się ze szczegółowym programem studiów uczelni.

Gdzie można pracować po grafice komputerowej?

Jak się domyślasz (lub nie) po skończeniu studiów inżynierskich z grafiki komputerowej możesz zostać projektantem interfejsów graficznych, systemów internetowych i stron www. Możesz również projektować grafiki w urządzeniach przenośnych, a także tworzyć grafiki na potrzeby wydawnicze czy dla pracowni architektonicznych. Niewykluczone, że przy odrobinie szczęścia uda Ci się zahaczyć w produkcji gier komputerowych i systemów multimedialnych. Studia te pozwolą Ci również pracować jako projektant grafik na potrzeby prezentacyjne, biurowe. Wielu informatyków znajduje zatrudnienie również w przemyśle rozrywkowym, produkcji filmowej i telewizyjnej.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2023