Menu

Suwałki Blues Festival 2019 – Suwałki stolicą bluesa

W dniach 11–14 lipca po raz dwunasty odbędzie się Suwałki Blues Festival. Wystąpi łącznie ponad 40 zespołów i około 200 muzyków z Polski, Europy i innych części świata. Odbędzie się 11 głównych koncertów plenerowych, 12 koncertów plenerowych na mniejszych scenach, 5 koncertów w ramach Polish Blues Challenge 2020 kwalifikacji do European Blues Challenge 2020, a także 32 koncerty klubowe.

Suwałki Blues Festival 2019

Suwałki Blues Festival to 4 dni koncertów, 2 profesjonalne sceny plenerowe, 5 klubów festiwalowych, kwalifikacje Polish Blues Challenge 2020 do European Blues Challenge 2020 oraz koncerty w centrum miasta, śniadania bluesowe, otwarta scena bluesowa, koncerty akustyczne i klubowe połączone z jam sessions, a także koncert na mobilnej platformie połączony z paradą motocykli. Na główne koncerty plenerowe, śniadania bluesowe i koncerty towarzyszące wstęp jest bezpłatny.

Suwałki Blues Festival 2019

Suwałki Blues Festival jest wydarzeniem z udziałem szerokiej międzynarodowej publiczności, utrzymanym na wysokim poziomie artystycznym i organizacyjnym. O tym, jak potrzebna jest to inicjatywa, niech świadczy fakt, że liczba widzów uczestniczących w 2018 roku w koncertach i imprezach towarzyszących wyniosła blisko 20 tysięcy.

Atmosfera i nastawienie społeczności lokalnej sprzyjają realizacji tej inicjatywy, co pozwala promować region w kraju i za granicą, zdobywać międzynarodowe i międzykulturowe doświadczenia oraz budować międzynarodowe partnerstwo sprzyjające międzykulturowemu dialogowi i realizacji innych śmiałych projektów.

Wyjątkowość SUWAŁKI BLUES FESTIVAL polega na tym, że z jednej strony jest to impreza o wysokiej randze artystycznej, a z drugiej – przedsięwzięcie, w organizację którego włącza się całe miasto. Przy jego realizacji pracuje nie tylko Suwalski Ośrodek Kultury, lecz także inne jednostki miejskie, w tym Urząd Miejski z prezydentem miasta na czele.

W programie 12. edycji Suwałki Blues Festival 2019 znalazły się m.in.:

Odsłonięcie 11. tablicy w Alei Gwiazd Bluesa

– wmontowanie w deptak przy ul. Chłodnej kolejnej płyty, na której znajdą się nazwy największych gwiazd SBF 2018, będzie stałą pamiątką wpisującą się w tradycję programu pierwszego dnia SBF. W tym roku w deptak przy ul. Chłodnej wmontowana zostanie kolejna, jedenasta płyta, na której znajdą się nazwy największych gwiazd minionej edycji SBF.

 Happening bluesowy

– w ramach happeningu zagrają: suwalski zespół Gold Harp Blues Band, zespół 48 Godzin z Białegostoku, a także Back To The Roots z Grande Synthe (Francja).

Wernisaż i odsłonięcie muralu bluesowego na rozpoczęcie festiwalu

– pierwszego dnia festiwalu odbędzie się otwarcie wernisażu „Tomasz Stańko w fotografii Andrzeja Tyszko 1982–2014” w galerii Patio SOK oraz odsłonięcie muralu bluesowego w centrum miasta.

Koncert otwarcia SBF 2019

– w tym roku na scenie Suwalskiego Ośrodka Kultury, w Sali im. A. Wajdy, odbędzie się koncert otwarcia 12. edycji SBF 2019. Wystąpi zespół Corey Harris Acoustic Trio (USA/IT) z Suwalską Orkiestrą Kameralną pod dyrekcja Krzysztofa Kozakiewicza. Jako support wystąpi: Sosnowski (PL). Koncert będzie transmitowany na antenie Programu 3 Polskiego Radia.

Suwałki Blues Drift 2019

– w piątek, na placu przy ul. T. Kościuszki 74 odbędzie się zlot samochodów Mazda MX5.

 Otwarta scena bluesowa – OPENBLUES

– w piątek i sobotę w godz. 18.00–20.00 na placu M. Konopnickiej wystąpią 4 zespoły lub soliści, którzy wcześniej zgłoszą chęć udziału w OPENBLUES – otwartej scenie bluesowej.

Koncert na platformie i parada motocykli

– dzięki współpracy z Przedsiębiorstwem Drogowo-Mostowym odbędzie sie koncert na mobilnej platformie, któremu towarzyszyć będzie parada motocykli Klubu Motocyklowego Black Seven Suwałki.

Konkurs Polish Blues Challenge 2020

– w niedzielę w ramach Suwałki Blues Festival 2019, na dużej scenie przy Ratuszu, odbędzie się konkurs Polish Blues Challenge 2020. W konkursie weźmie udział 5 zespołów wybranych przez Radę Artystyczną. Zwycięski zespół otrzyma nagrodę Grand Prix ufundowaną przez prezydenta Suwałk Czesława Renkiewicza wraz z nagrodą pieniężną. Laureat konkursu wystąpi na European Blues Challenge 2020 w Zaanstad, w Holandii.

Na Suwałki Blues Festival zapraszają: Miasto Suwałki oraz Suwalski Ośrodek Kultury. Współorganizatorem wydarzenia jest Województwo Podlaskie.

Suwałki Blues Festival 2019

 

 

Jedna odpowiedź do “Suwałki Blues Festival 2019 – Suwałki stolicą bluesa”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2023