Menu

Światowy Dzień Optymisty odbędzie się w Polsce

21 sierpnia br. w Ostródzie zostanie proklamowany Światowy Dzień Optymisty. Stanie się to podczas Światowego Festiwalu Optymizmu. Do akcji przyłączyło się wiele znanych osób. Samo święto optymistów będzie obfitowało w mnóstwo atrakcji zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci

Organizatorem Światowego Festiwalu Optymizmu jest Fundacja Jestem Optymistą. Jedną z inicjatyw, którą chce kultywować w Polsce, a w kolejnych latach na świecie, to zmiana proporcji optymistów i pesymistów w społeczeństwie.

Mimo początku działalności, do grona zdeklarowanych optymistów dołącza coraz więcej sław ze świata sztuki, mediów i sportu. Założycielem fundacji jest Mariusz Pujszo, a w jej radzie honorowej zasiadają m. in.: Jerzy Gruza, Robert Korzeniowski, Alicja Węgorzewska, Aleksander Doba czy Marek Włodarczyk

Pierwszym, dużym wydarzeniem, na które zaprasza fundacja, jest Światowy Festiwal Optymizmu.

Odbędzie się on już 21 sierpnia w Ostródzie. Właśnie tego dnia zostanie proklamowany Światowy Dzień Optymisty. Wydarzenie ma odbywać się cyklicznie co roku, jako punkt kulminacyjny działalności organizacji.

To duża, masowa impreza, która z roku na rok ma skupiać wokół siebie coraz więcej pozytywnie nastawionych do życia osób. W tym dniu zostanie ogłoszony zwycięzca Plebiscytu Optymista Roku 2016. Na gości festiwalu czekać będzie mnóstwo atrakcji: Marcin Muszyński zadba o to, aby dzień ten był magiczny, wszyscy goście będą mogli zatańczyć wraz z Rafałem Maserakiem, Bilguun Ariunbaatar będzie czytał dzieciom bajki, wystąpi Majka Jeżowska. Zaplanowane jest również przedstawienie „May Day 2”, w którym występują Michał Koterski, Michał Milowicz, Marcin Mroczek czy Marek Włodarczyk. Odbędą się także spotkania autorskie z Jerzym Gruzą, Władysławem Kozakiewiczem i Aleksandrem Dobą.

 

Kolejnym krokiem będzie realizacja celów statutowych fundacji. Będą one realizowane poprzez promocję i edukację optymizmu w codziennym życiu, nauce i biznesie (publikacje, warsztaty i szkoleni), a także organizację wydarzeń kulturalnych i sportowych, które w praktyce będą miały zaszczepić w ludziach ideę optymizmu i przekonywać o korzyściach płynących z pozytywnego nastawienia.

W celu realizacji przyjętych założeń fundacja będzie podejmować współpracę z organizacjami pozarządowymi, podmiotami prywatnymi i mediami oraz organami administracji na różnych szczeblach organizacyjnych. Więcej informacji na www.jestemoptymista.pl.

 

Jedna odpowiedź do “Światowy Dzień Optymisty odbędzie się w Polsce”

  1. Zuzek pisze:

    Miejsce nietrafione;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2023