Warsaw Mineral Expo 2016

Opublikowano: 19 marca 2016

Warsaw Mineral Expo to największa w Europie Środkowo-Wschodniej giełda minerałów i biżuterii, licząca ponad 400 wystawców z kilkunastu krajów. Jej szósta edycja odbyła się na początku marca w warszawskim Pałacu Kultury i Nauki

To niezwykłe wydarzenie każdego roku przyciąga ponad 20 tys. odwiedzających, w tym przedstawicieli państw, gwiazdy i media. Targi to wyjątkowa możliwość zakupu i obejrzenia jedynych w swoim rodzaju eksponatów jubilerskich oraz mineralogicznych. Części komercyjnej towarzyszą dodatkowe atrakcje, przygotowane dla odwiedzających.

Z entuzjazmem obserwujemy wzrost popularności branży jubilersko-mineralogicznej w Polsce i staramy się, by każda kolejna edycja Warsaw Mineral Expo była ciekawsza od poprzedniej. Rodziny zapraszamy do specjalnie przygotowanej strefy edukacyjnej dla dzieci, w której maluchy pod opieką pedagogów mają szansę w kreatywny sposób poznać świat geologii. Z kolei wielbicielom trendów proponujemy strefę młodych projektantów biżuterii, w której zdolni twórcy prezentują swoje oryginalne prace. To właśnie tam dowiemy się, co będzie modne w 2016 r. – mówi Grzegorz Sobieszek, organizator targów.

Warsaw Mineral Expo to miejsce spotkań największych firm jubilerskich z całego świata, artystów, rzemieślników, złotników, wielbicieli geologii i niezwykłych osobowości.

Wśród wystawców można spotkać sprzedawców najdroższych kamieni w Europie, których wartość sięga nawet kilkuset tysięcy złotych, pozyskiwaczy i sprzedawców meteorytów, słynnych polskich poławiaczy bursztynu, czy światowych potentatów w obróbce minerałów.

Każdy odwiedzający tegoroczną edycję giełdy miał również możliwość wzięcia udziału w losowaniu wyjątkowej nagrody – diamentu o wartości 3 tys. zł. Dodatkową atrakcją był prezentowany po raz pierwszy w Polsce, unikatowy eksponat skamieniałego krokodyla dyrosaurus phosphaticus, który żył w eoceńskim morzu około 55 mln lat temu! Okaz pochodził z Maroka i miał ponad 1,5 m długości.

Dla większości wystawców praca to również największa pasja, która zajmuje większość życia. Każdy przedmiot ma swoją historię, niepowtarzalny charakter i indywidualny proces obróbki. To zaangażowanie przekłada się na zupełnie inne relacje sprzedawca–klient, przypominające momentami wizytę w pracowni wybitnego znawcy i miłośnika tej branży. Warsaw Mineral Expo to zaproszenie do poznania fantastycznego świata minerałów, kamieni szlachetnych i unikalnej biżuterii dodaje Grzegorz Sobieszek.

zatora

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
medale pamiątkowe
Jak wiemy, wiodącym dystrybutorem medali w Polsce je...
luksusowa biżuteria
Do luksusowej biżuterii mają słabość ikony mody i stylu. Uni...
Perfumy dla mężczyzny
Elegancka stylizacja wymaga odpowiedniej oprawy – i...
porcelana Ćmielów
Ćmielów Design Studio słynie z projektów prezentując...
Czapki New Era
Czapka z daszkiem dawno już przestała być tylko nakr...