Kopalnia Wapienia Morawica

Świętokrzyska marka dumą polskiej gospodarki

Opublikowano: 29 grudnia 2022

Kopalnia Wapienia „Morawica” SA to świętokrzyski lider w branży górnictwa odkrywkowego. Od niespełna 60 lat działa na obszarze gminy Morawica, jednak tradycje wydobywania kamienia wapiennego sięgają na tych terenach już prawie 200 lat. Przez lata górnictwo przeszło dużą transformację, jednak doświadczenie i stały rozwój firmy pozwoliły jej na zdobycie pozycji lidera

W 2001 roku Kopalnia Wapienia „Morawica” przeszła proces prywatyzacji i od tego czasu stanowi spółkę akcyjną ze stuprocentowym polskim kapitałem. W wyniku wypracowanej silnej pozycji i renomy świętokrzyska marka stanowi obecnie wizytówkę krajowej gospodarki, jest bowiem postrzegana jako firma gwarantująca najlepszą jakość, kojarząca się z dobrym polskim produktem.

Firma jest znanym i ważnym producentem wysokiej jakości kamienia dla przemysłu hutniczego, cukrowniczego i energetyki, kruszyw dla budownictwa i drogownictwa oraz nawozów wapniowo-węglanowych dla rolnictwa, uznanych za ekologicznie czyste.

Kopalnia Wapienia „Morawica” SA to także producent marmuru, cenionego przez architektów, projektantów wnętrz i klientów. Jego produkcja stanowi odrębny segment działalności firmy, postrzegany jako wielce prestiżowy. Marmur „Morawica” można podziwiać w reprezentacyjnych wnętrzach Zamku Królewskiego w Warszawie, na Wawelu, w Pałacu Prezydenckim, w Urzędzie Rady Ministrów, w Polskim Komitecie Olimpijskim, obiektach Uniwersytetu Warszawskiego, Teatrze Narodowym, Domach Towarowych Centrum czy na ścianach warszawskiego metra. Ten naturalny kamień o ciepłej, beżowej barwie znajduje również zastosowanie dekoracyjne i użytkowe we wnętrzach domów klientów indywidualnych, mając zastosowanie np. w  kominkach, posadzkach, schodach czy parapetach.

Kopalnia Wapienia Morawica

Stabilną, pewną pozycję na rynku i systematyczne umacnianie marki zapewniają spółce ciągłe poszerzanie  portfolio i wprowadzanie nowoczesnych rozwiązań technicznych, technologicznych i ekologicznych. Jednym z przykładów podążania za trendami jest nowa instalacja fotowoltaiczna, dzięki której Kopalnia wykorzystuje energię elektryczną z odnawialnych źródeł energii.

Firma od lat cieszy się uznaniem klientów, którzy doceniają profesjonalizm oferowanych usług i jakość produktów, którym służy m.in. Zintegrowany System Zarządzania oparty na dwóch filarach: Systemie Zarządzania Jakością według normy PN-EN ISO 9001:2015 oraz Systemie Zakładowej Kontroli Produkcji według norm: PN-EN 13043:2004, PN-EN 13242+A1:2010 i PN-EN 12620+A1:2010. Jednak o tym, że Kopalnia jest firmą wartą zaufania, świadczą nie tylko posiadane certyfikaty, lecz także rosnąca liczba zadowolonych ze współpracy klientów.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *