szczotkowanie ciała

Szczotkowanie ciała na sucho – co musisz o tym wiedzieć

Opublikowano: 26 września 2021

Szczotkowanie ciała na sucho to metoda masażu, która wywodzi się z Azji. Wśród Polek stała się popularna niedawno. Z dnia na dzień masaż ten wykonuje coraz więcej kobiet, w znaczny sposób poprawiając stan swojej skóry. Na czym poleca szczotkowanie na sucho i dlaczego ma tak korzystny wpływ na stan skóry?

Szczotkowanie na sucho – co to takiego?

Śmiało można stwierdzić, że szczotkowanie ciała na sucho to połączenie masażu i peelingu ciała. Ma bardzo korzystny wpływ na skórę. Wykonywany regularnie sprawia, że staje się ona gładka i jędrna. Metoda ta wywodzi się z Dalekiego Wschodu. Kiedyś do wykonania takiego masażu służyły wysuszone i twarde części traw. Po jakimś czasie zastąpiono je szczotką
z naturalnego włosia.

W jaki sposób szczotkować ciało na sucho?

Zaczynając z przygodę ze szczotkowaniem na sucho należy pamiętać o odpowiedniej technice masażu. Powinna być ona wykonywana delikatnie tak, aby skóra nie była zaczerwieniona i podrażniona. Ciało szczotkuje się posuwistymi ruchami od dołu do góry. Zawsze w kierunku serca. W ten sposób zostają pobudzone naczynia limfatyczne. Cały zabieg szczotkowania zaczynamy od nóg i stóp. Po czym przechodzimy do tułowia. Warto zaznaczyć, iż brzuch i klatkę masujemy o wiele delikatniej. Kolejno szczotkujemy ręce. Uwzględniając najpierw dłonie. Kolejno przedramię oraz ramię. Należy pamiętać, że podczas masażu nie wolno używać żadnych kosmetyków wspomagających.

Zalety szczotkowania na sucho

Istnieje wiele plusów z wykonywania masażu ciała na sucho. Jednym z nich jest bez wątpienia to, że po takim zabiegu w zaciszu domowym skóra jest gładka i jędrna. Jest to pewnego rodzaju peeling, a więc martwy naskórek zostaje złuszczony. Pozbywanie się cellulitu to kolejna z zalet szczotkowania na sucho. Śmiało można pokusić się o stwierdzenie, że jest to również lekarstwo na wrastające się włoski, na przykład po depilacji. Regularne masaże sprawiają, że problem ten redukuje się do minimum lub zanika całkowicie. Kwestia psychologiczna, pełen relaks i odprężenie to również to co działa na korzyść tego zabiegu. Zwiększa on również poziom energii, obrzęki, stymuluje układ odpornościowy, przywraca zdrowy koloryt skóry.

Pielęgnacja skóry po masażu

Należy pamiętać, że po masażu również trzeba zadbać odpowiednio o skórę. Wykonując ten swoistego rodzaju peeling należy później umyć skórę, na przykład pod prysznicem. Następnie posmarować ją za pomocą kosmetyków nawilżających, lub też kojących. Doskonale sprawdzą się tutaj kremy, balsamy, olejki, itp. Uzależnione jest to jedynie od indywidualnego zapotrzebowania osoby, która nakłada na swoje ciało kosmetyk. Należy zadbać o to, aby były to nawilżające kosmetyki i stanowiły dopełnienie całego masażu.

Przeciwwskazania do szczotkowania na sucho

Nie powinno się wykonywać masażu szczotkowania ciała na sucho przez osoby, które zmagają się z takimi chorobami jak: atopowe zapalenie skóry, czy też łuszczyca. Trądzik na ciele, żylaki, popękane naczynka, przesuszenia to również przeciwwskazania do wykonywania tego zabiegu pielęgnacyjnego. Jeśli występują, któreś z wyżej wymienionych powikłań należy skonsultować sytuację z lekarzem dermatologiem. Specjalista indywidualnie  doradzi, czy masaż ten jest bezpieczny, czy też nie. Szczotkowanie ciała jest to prosty i bezpieczny zabieg, ale powinno rozwiać się wszelkie wątpliwości. Oczyszczanie ciała z martwego naskórka ma pozytywny wpływ na skórę, zatem w większości przypadków jest to zabieg bezpieczny.

Wybierając szczotkę do masażu należy zwrócić uwagę na to, czy została wykonana z odpowiedniego włosia. Najlepiej naturalnego. Po każdym użyciu należy wyczyścić szczotkę. Używa się do tego celu jedynie delikatnych preparatów, które nie zawierają silnych detergentów. Szczotka powinna być przechowywana w specjalnie do tego przeznaczonym pudełku, tak, aby nie osiadał na niej kurz. Nie stosowanie się do odpowiednich zasad higieny może jedynie zaszkodzić naszej skórze.

Karolina Solińska


Sposoby na domowy peeling. Jak go prawidłowo wykonać?


 

 

 

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Summer Queen
Na pewno pamiętasz serial „Słoneczny Patrol”, który zapocząt...
Biżuteria
Sklep jubilerski Prestiż to to miejsce, w którym tradycja ju...
Lakier do włosów
Kiedy chodzi o lakier do włosów, istnieje wiele różnych rodz...
przeciwwskazania do stosowania medycznej marihuany
Medyczna marihuana, znana również jako konopie indyjskie, je...
Bielizna Triumph
Posiadanie zarówno ładnej, jak i wygodnej bielizny t...