Szkoła dla trenerów psów

Szkoła dla trenerów psów – praca, na którą zapotrzebowanie stale rośnie

Opublikowano: 7 maja 2022

Psich trenerów i behawiorystów cały czas brakuje w naszym kraju. Właściciele czworonogów nierzadko zmuszeni są długo czekać na wolny termin, a w niektórych miejscach Polski dostęp do profesjonalisty jest całkowicie ograniczony. Osoby, które uwielbiają psy, mogą rozważyć dalsze kwalifikacje. Kto może zostać psim trenerem i dlaczego warto zainteresować się tą ścieżką kariery?

Kurs na szkoleniowca psa – kto może przystąpić?

W świecie borykającym się z kryzysem rynek pracy dynamicznie się zmienia. Pewne potrzeby pozostają jednak niezmienne. Wszyscy kochamy czworonogi i chcemy dla nich jak najlepiej. Te dwa twierdzenia łączą się w jedno, ponieważ zapotrzebowanie na trenerów i szkoleniowców psów stale rośnie!

Trener psów to osoba, która posiada wykształcenie w zakresie behawiorystyki zwierząt, ma podstawy teoretyczne i doświadczenie praktyczne w pracy z nimi. Szkoleniowcy psów wykonują pracę polegającą na tresurze i nauce psów wykonywania poszczególnych zadań oraz czynności. Psi treser to osoba, która przeszła kurs na szkoleniowca psa. Jest osobistym trenerem czworonoga, nadzorującym jego rozwój psychoruchowy, umiejętności, a także wykształcającym w nim odpowiednie zachowanie. Kluczowe jest posłuszeństwo i brak agresji.

Jak zostać psim szkoleniowcem?

Zwierzęta są bardzo wrażliwymi “pacjentami”. Aby nie zaszkodzić, lecz faktycznie pomóc, treserem powinna być tylko taka osoba, która faktycznie wie, jak co skrywa zwierzęca psychika, jak interpretować poszczególne ruchy i zachowania psów oraz jak kształtować i motywować ich rozwój. Dlatego kluczowe znaczenie mają pewne predyspozycje psychologiczne, np. wytrwałość, cierpliwość i spokojne usposobienie (zwierzęta doskonale wyczuwają emocje).

Aspektów merytorycznych wciąż trzeba się jednak nauczyć tak, jak wszystkiego. Doświadczenie także trzeba zdobyć – i zawsze lepiej uczynić to w bezpiecznych warunkach, niż “testując” swoje usługi na pierwszych czworonożnych pupilach. Rozwiązaniem jest profesjonalna szkoła dla trenerów psów, do której można zapisać się w celu zdobycia wiedzy i doświadczenia w pracy ze zwierzętami. Wartościowe szkolenia prowadzone przez doświadczonych behawiorystów i kończące się uzyskaniem certyfikatu znajdziemy na stronie Wojtków Szkolenia – https://www.wojtkowszkolenia.pl/oferta/

Szkoła dla trenerów psów

Praca jako treser psów

Treserzy psów mogą cieszyć się pewnym zawodem na całe życie i pracą, która dostarcza wiele przyjemności. Trzeba jednak pamiętać również o tym, że profesjonalna tresura jest czynnością wymagającą. Osoby, które kończą specjalistyczny kurs na szkoleniowca psa, będą następnie udzielać właścicielom czworonogów porad, oceniając stan i zachowanie zwierząt. Do obowiązków treserów należy także przygotowanie psa do celów sportowych i specjalistycznych, tresura kierunkowa, oduczanie negatywnych zachowań i ocenianie cech użytkowych. Zostanie psim szkoleniowcem to dopiero początek kariery. W dalszym ciągu warto się rozwijać, podejmując kolejne, bardziej specjalizacyjne szkolenia, aby nieustannie świadczyć pomoc na najwyższym poziomie.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Opieka nad zwierzętami
Opieka nad zwierzętami wiąże...
sucha karma dla psów
Nie ma wątpliwości, że wybór odpowiedniej karmy dla naszego...
karma dla psa małej rasy
Wybór odpowiedniej karmy dla psa małej rasy może być...
karma mokra dla psa
Jak odpowiednio karmić swojego psiaka? – Poznaj pełn...
karma dla psa
Żywienie psa ma znaczący wpływ na jego ogólny stan z...