ergonomia miejsca pracy

Szkolenie z ergonomii miejsca pracy w biurze

Opublikowano: 28 lipca 2021

Pracodawcy podchodzą z coraz większym zrozumieniem i zaangażowaniem do kwestii ergonomii w miejscu pracy, zdając sobie sprawę jak duże znaczenie ma ona dla produktywności zatrudnianych przez nich pracowników.

Dlatego rozwiązania ergonomiczne spotyka się w coraz większej liczbie firm. Wygodne fotele, odpowiednie oświetlenie czy aranżacja wnętrz uwzględniająca przestrzenie do relaksu powoli stają się standardem. Ergonomicznie zaprojektowane biura nie gwarantują jednak ergonomii w miejscu pracy. Pracownicy muszą jeszcze nauczyć się z nich właściwie korzystać – w tym mogą im pomóc szkolenia z ergonomii.

Jak wyglądają szkolenia z ergonomii miejsca pracy?

Szkolenia z ergonomii miejsca pracy zwykle przyjmują formę kilkugodzinnych warsztatów, w trakcie których uczestnicy poznają źródła zagrożeń dla prawidłowego funkcjonowania układu mięśniowo-szkieletowego, zasady oceny ryzyka z tym związanego w środowisku pracy i oczywiście możliwości oraz sposoby jego redukcji. Nauczą się więc między innymi: jak odpowiednio wyregulować fotel i ustawić monitor komputera, jaką pozycję przyjmować w czasie pracy, jak często robić przerwy od wykonywanych obowiązków i na co je przeznaczać, jak dogodnie zagospodarować przestrzeń wokół siebie itd. Warsztaty obejmują nie tylko wykłady, ale też praktyczne zajęcia uwzględniające chociażby ćwiczenia rozciągające – ich wykonywanie w przerwach od pracy pozwala łatwo i szybko rozluźnić mięśnie i uwolnić się od napięcia. Zdobytą w ten sposób wiedzę uczestnicy szkolenia z ergonomii wykorzystują potem do organizacji swojego miejsca pracy, tak aby zapewnić sobie optymalny komfort i zdrowie.

Więcej dowiesz się na: https://wellbeingpolska.pl/zdrowe-biuro/szkolenie-z-ergonomii/

Co mogą dać takie szkolenia z ergonomii w biurze?

Szkolenia z ergonomii pozwolą Twoim pracownikom w najlepszy możliwy sposób wykorzystać zaadaptowane do ich potrzeb rozwiązania ergonomiczne, co przyniesie firmie mnóstwo korzyści – od poprawy jej wydajności do redukcji rotacji personelu. To także szansa na ograniczenie wydatków z budżetu. Nie zapominaj, że chory pracownik oznacza obciążenie dla firmy, jego absencja generuje koszta. Aby tego uniknąć, zapewnij swojemu zespołowi zdrowe i bezpieczne środowisko pracy, a także niezbędną edukację z zakresu jego ergonomicznego wykorzystania.

Kursy i szkolenia – jakie przede wszystkim należy przeprowadzić?

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
szkolenia BHP po angielsku
W dzisiejszym globalnym środowisku pracy coraz więcej firm z...
testowanie oprogramowania QA
Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek nad karierą w testowan...
Umowa B2B
Podczas szukania pracy można natknąć się na ogłoszenia, k...
prywatna opieka medyczna
Opieka medyczna może działać w oparciu o dwie formuły. Pierw...
mikrobiom skóry
O tym, jak dbać o skórę, czym jest mikrobiom skóry,...