Menu
sprzedaż auta

Szybki sposób na sprzedaż auta

Sprzedaż niechcianego samochodu w 24 godziny? To możliwe! Auto skup to sprawdzony sposób na pozbycie się starego samochodu bez konieczności przygotowania go do sprzedaży i wizyt u mechanika. Co musisz wiedzieć, jeśli chcesz szybko i bez problemów sprzedać używany pojazd? Przeczytaj ten artykuł!

Jakie samochody przyjmują skupy aut?

Ogromną zaletą skupu aut jest to, że od ręki możesz sprzedać auto używane, osobowe, powypadkowe, ciężarowe. To zdecydowanie przewaga nad innymi sposobami sprzedaży auta. Jeśli nie znasz się na motoryzacji, nie masz czasu na spotkania z potencjalnymi kupcami, samodzielnie ogłoszenie się w Internecie jest złym pomysłem. Po pierwsze, nie masz pewności, czy ustalona przez Ciebie cena spotka się z zainteresowaniem potencjalnych klientów, po drugie, musisz poświęcić dużo czasu na „podszykowanie auta” – wizyty u mechanika czy na myjni.

Skupy samochodów działają bardzo szybko i przyjmują od samochodów osobowych, aż po dostawcze i powypadkowe. Auto skupy są szczególnie polecane w przypadku aut dostawczych, ponieważ te z uwagi na swoją wzmożoną eksploatację, trudniej jest sprzedać. Znalezienie klienta może trwać nawet kilka miesięcy. Dlatego oddając pojazdy dostawcze w ręce skupu aut możesz liczyć na naprawdę szybka i uczciwą transakcję.

Nie wiesz, jak sprzedać auto, które jest mocno uszkodzone? Przydarzył Ci się wypadek i Twoje auto jest kompletnie wyłączone z użytku? Nielegalne sposoby na pozbycie się starego pojazdu są bardzo ryzykowne. Polskie prawo wyraźnie mówi, że za samodzielne rozbieranie aut przewidziana jest wysoka grzywna. W takim przypadku należy udać się do legalnej stacji demontażu samochodów, które w sposób prawidłowy przeprowadzą kasację starego pojazdu. Takie usługi często oferują skupy aut, np. Auto Forum.

Ile pieniędzy dostanę?

Właściciele samochodów używanych, które są w dobrym stanie technicznym, mogą liczyć na bardzo dobre oferty. Wiele osób ma mylne przeświadczenie, że skupy samochodów specjalnie zaniżają wartość pojazdu. Aby być zadowolonym z ceny za samochód należy wybierać tylko takie autoskupy, które mają przejrzystą politykę transakcji. Przykładowo, firma Auto Forum ze Szczecina wyraźnie tłumaczy, co ma wpływ na ich oferty – od 60-80% wyceny stanowi wartość rynkowa samochodu. Za pojazdy sprawne, o małym przebiegu, których odbiór jest możliwy od ręki z pewnością dostaniemy więcej pieniędzy. Stan techniczny auta zawsze powinien ocenić rzeczoznawca na bezpłatnym spotkaniu z klientem. Wartość auta z pewnością podnoszą czynniki takie jak: bogate wyposażenie, pochodzenie, udokumentowana historia serwisowa, atrakcyjny wygląd (np. nieuszkodzony lakier, ładna karoseria).

Za samochody uszkodzone, które czeka szereg napraw, możemy spodziewać się niższej ceny. Wynika to z tego, ze skup samochodów będzie musiał usunąć usterki na własny koszt, dzięki temu Ty nie musisz o nic się martwić. Wystarczy, że na spotkanie zabierzesz ze sobą kilka ważnych dokumentów, takich jak: dowód osobisty, dowód rejestracyjny i o ile została wydana, karta pojazdu.

Dlaczego warto skorzystać z auto skupu?

Przede wszystkim, jeśli nie jesteś znawcą motoryzacji, możesz mieć problem z samodzielnym oszacowaniem właściwej ceny za samochód, przez co sprzedasz je za tanio. Ogłoszenie w internecie to popularna metoda na sprzedaż auta pod warunkiem, że dysponujesz czasem i wiedzą, np. przy sporządzeniu legalnej umowy kupna sprzedaży.

Korzystając z usług dobrego auto skupu masz gwarancję uczciwej oferty i szybkich pieniędzy. Skup aut to doskonały sposób na sprzedaż niechcianego samochodu, jeśli np. kończy Ci się ubezpieczenie OC/AC i nie masz środków na jego odnowienie. Cała procedura sprzedaży w firmie Auto Forum trwa nawet jeden dzień, gotówkę otrzymujesz zaraz po podpisaniu umowy, którą oczywiście przygotujemy i zadbamy o jej prawidłowe sporządzenie. Dodatkowo, Auto Forum zajmie się całym procesem związanym z przerejestrowaniem auta.

3 odpowiedzi na “Szybki sposób na sprzedaż auta”

 1. Marcin Dzierżanowski pisze:

  Mam do sprzedania FORDA MONDEO z 2005 roku, 2-litrowy diesel 115 koni. Czy da ktoś 5000?
  po przeglądzie – przebieg 220000 tysięcy

 2. Magda Koszalin pisze:

  Kupię – sportowe Hondy z lat 70-80

 3. BartDomur pisze:

  Szybko poszła mi sprzedaż auta przez internet. Wyceniłem je na autokupiec.pl a następnie sprzedałem u jednego z ich partnerów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2021