tablica kredowa

Tablica czarna kredowa — w jakich pomieszczeniach się sprawdzi?

Opublikowano: 3 listopada 2022

Tablica czarna kredowa często kojarzy nam się ze szkołą, ponieważ świetnie sprawdza się jako narzędzie pomocne w edukacji. Jest wykorzystywana również w różnego rodzaju salach konferencyjnych i pomieszczeniach biurowych. Nierzadko zapisane jest na niej menu restauracji czy baru. Coraz częściej jednak używa się jej także w pomieszczeniach mieszkalnych. W jakich wnętrzach projektanci wnętrz najczęściej umieszczają ten element? Podpowiadamy.

Tablica czarna kredowa w pokoju dziecięcym

Czarna tablica kredowa świetnie sprawdzi się w pokoju dziecięcym przeznaczonym zarówno dla młodszych jak i starszych dzieci. W tym pierwszym przypadku pozwala maluchom uwolnić swoją aktywność twórczą. Mogą po niej rysować i kreślić dowolnie, bez obawy o zabrudzenie czy zniszczenie ścian. Uczniowie z kolei tablicę mogą wykorzystywać do planowania, umieszczania na niej planu lekcji, ale i nauki. Nierzadko rozwiązywanie zadań z matematyki i innych przedmiotów ścisłych przy tablicy stanowi dla dziecka znacznie lepszą i bardziej przystępną formę nauki, niż kartka i długopis.

Tablica czarna kredowa w kuchni

Tablica czarna kredowa obecnie jest bardzo często wykorzystywana w kuchniach, zwłaszcza tych, urządzonych w stylu nowoczesnym, minimalistycznym i rustykalnym. W tych pierwszych wnętrzach świetnie sprawdzi się w towarzystwie jasnych i ciemnych mebli. Może więc z nimi zarówno kontrastować, podkreślając ich osobliwy charakter, ale i współgrać.

We wnętrzach urządzonych w rustykalnym lub naturystycznym stylu, warto postawić na tablicę kredową w drewnianej ramie, dzięki czemu idealnie wpisze się w charakter pomieszczenia. Taki produkt może być nie tylko ozdobą kuchni, ale przede wszystkim stanowić nośnik informacji między domownikami. Bardzo często tablica jest wykorzystywana do zapisywania najważniejszych w danym dniu czynności, które muszą wykonać. listy brakujących produktów spożywczych, czy jadłospisu.

Tablica czarna kredowa na przedpokoju

Przedpokój to miejsce, w którym już od lat w wielu mieszkaniach można znaleźć czarną tablicę kredową. Ze względu na to, że jest to pomieszczenie, które widzimy jako pierwsze kiedy wchodzimy i wychodzimy z domu, warto umieścić w nim nośnik do wymiany informacji między domownikami. Czasami wychodząc wcześnie z domu, kiedy jeszcze wszyscy śpią, chcemy przekazać pozostałym osobom jakąś informacje i ich nie budzić. Skorzystanie z tablicy to zawsze dobry pomysł, ponieważ pisząc na niej notatkę, mamy pewność, że później o niej nie zapomnimy. Należy jednak wprowadzić nawyk u domowników, aby sprawdzali zawartość tablicy codziennie.

 

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Melissa and Doug
Szukając zabawek, które nie tylko bawią, ale i uczą, warto z...
Jak zachęcić dziecko do picia wody
Bez wody nie bylibyśmy w stanie długo funkcjonować,...
książki biznesowe
W dzisiejszym dynamicznym świecie, w którym zmiany zachodzą...
Domowa szkoła
Dzieci kształcone w domu osiągają dobre wyniki w nau...
nauka języka włoskiego z fiszek
Umiejętność posługiwania się więcej niż jednym język...