Tadeusz Czajka

Tadeusz Czajka – Współpraca z biznesem kluczem do sukcesu

Opublikowano: 27 grudnia 2020

Najważniejsze jest zaufanie społeczności lokalnej, które buduje się przez długi czas. Trzeba uczciwie przedstawiać swoje zamierzenia, zapraszać do współpracy różne środowiska i całym sercem angażować się w swoją pracę – mówi Tadeusz Czajka, wójt gminy Tarnowo Podgórne

Jakie wartości i priorytety sprzyjają właściwemu zarządzaniu samorządem, które przekłada się na zdobywane nagrody, choćby ostatni tytuł „Samorządowca Roku 2020”?

Tadeusz Czajka – Najważniejsze jest zaufanie społeczności lokalnej, które buduje się przez długi czas. Trzeba od początku uczciwie przedstawiać swoje zamierzenia, konsultować je z mieszkańcami i przedsiębiorcami, zapraszać do współpracy różne środowiska i całym sercem angażować się w pracę na rzecz społeczności. Śmiało mogę powiedzieć, że dotrzymuję obietnic składanych w kampaniach wyborczych. Wójtem gminy Tarnowo Podgórne jestem już czwartą kadencję – przemawia za mną i wiedza, i doświadczenie, które mieszkańcy doceniają.

To zaufanie społeczne jest bardzo ważne w obecnych kryzysowych okolicznościach. Od pierwszych dni pandemii oczekiwano, że samorząd sprosta sytuacji i zapewni wsparcie. Niemal natychmiast powstał gminny zespół pomocowy dla mieszkańców. Równocześnie wdrożyliśmy program wsparcia dla przedsiębiorców w postaci zwolnień, umorzeń i odroczeń płatności podatkowych, zorganizowaliśmy dyżury specjalistów w zakresie programów antykryzysowych oraz rozpoczęliśmy akcje promujące lokalny biznes. Jako samorząd jesteśmy zawsze blisko mieszkańców i przedsiębiorców.

Zespół Szkół Technicznych Tarnowo Podgórne tworzą: nowoczesny budynek szkolny oraz pełnowymiarowa hala sportowa z kompleksem boisk.

Gmina Tarnowo Podgórne to przykład wzorowej współpracy samorządu z biznesem, czego dowodem jest Zespół Szkół Technicznych Tarnowo Podgórne.

Tadeusz Czajka – Od kilku lat trwa ogólnopolska kampania na rzecz nowoczesnego szkolnictwa zawodowego. To bardzo dobry trend, tym bardziej że u podstaw sukcesu gospodarczego naszej gminy leży przedsiębiorczość. Obserwując lokalny rynek pracy, zdecydowaliśmy się samodzielnie utworzyć Zespół Szkół Technicznych. Zainteresowanie ofertą szkoły było ogromne – technikum było na drugim miejscu pod względem liczby kandydatów na jedno miejsce  w naborze do szkół poznańskich i powiatu poznańskiego! 1 września 2020 r. w Zespole Szkół Technicznych Tarnowo Podgórne naukę rozpoczęło 152 uczniów – w technikum w zawodach: technik procesów drukowania, technik logistyk, technik informatyk, technik mechatronik i technik elektronik oraz w szkole branżowej I stopnia – we współczesnych zawodach, takich jak mechatronik czy elektromechanik, oraz tych, które dotychczas postrzegane były jako bardziej tradycyjne, ale u nas są dostosowane do realiów rynkowych, m.in.: stolarz, krawiec, tapicer, piekarz, cukiernik.

Wójt Tarnowa Podgórnego Tadeusz Czajka przekazuje symboliczny klucz do Zespołu Szkół Technicznych jego dyrektor Agacie Herdzie.

Czy przedsiębiorcy zaangażowali się w to przedsięwzięcie?

Tadeusz Czajka – O tak! Wspólnie z przedsiębiorcami tworzyliśmy listę zawodów i utworzyliśmy klasy patronackie. Otrzymaliśmy wsparcie przy wyposażeniu pracowni zawodowych, organizacji praktyk i stażów oraz tworzeniu zespołu nauczycieli przedmiotów zawodowych. To gwarancja tego, że uczniowie Zespołu Szkół Technicznych mogą realizować swoje marzenia o karierze.

Rozmawiała Marlena Szczęsna

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Melissa and Doug
Szukając zabawek, które nie tylko bawią, ale i uczą, warto z...
książki biznesowe
W dzisiejszym dynamicznym świecie, w którym zmiany zachodzą...
Domowa szkoła
Dzieci kształcone w domu osiągają dobre wyniki w nau...
nauka języka włoskiego z fiszek
Umiejętność posługiwania się więcej niż jednym język...
jak nauczyć dzieci oszczędzania
Oszczędzanie jest jedną z najważniejszych umiejętnoś...