laptop do gier

Te kryteria są ważne w teście laptopa do gier!

Opublikowano: 12 listopada 2021

Podczas gdy komputery do gier są zwykle pierwszym wyborem dla graczy, ponieważ mogą być aktualizowane technicznie przez długi czas i są średnio tańsze niż laptopy, laptopy są lepiej przystosowane dla graczy mobilnych. Łatwiej jest zabrać ze sobą urządzenia i grać wszędzie tam, gdzie jest zasilanie i w razie potrzeby połączenie z internetem. W przeciwieństwie do komputerów do gier, laptopy są trudniejsze i znacznie droższe w aktualizacji, więc przy zakupie należy zwrócić uwagę na wbudowany sprzęt, ponieważ prawdopodobnie będzie Ci towarzyszył przez całe (laptopowe) życie.

Odpowiedni sprzęt do laptopa gamingowego

Procesor graficzny

Procesor graficzny jest rdzeniem karty graficznej i zapewnia płynność ruchu podczas grania w gry. W tym momencie zdecydowanie nie należy oszczędzać, ponieważ procesora nie da się łatwo wymienić na mocniejszego następcę. Unikaj laptopów z procesorem graficznym wbudowanym w główny procesor, ponieważ zazwyczaj nie zapewniają one wystarczającej wydajności, aby zapewnić przyjemne wrażenia z gry. Używaj oddzielnie wbudowanych rdzeni procesorów AMD lub Nvidia.

Procesor

Procesor główny (CPU) ma kluczowe znaczenie dla wydajności całego laptopa. Powinno to zapewnić wystarczającą moc, aby nie spowolnić procesora graficznego. Z drugiej strony, zbyt słaby procesor graficzny może również hamować procesor główny, więc upewnij się, że obie części są dobrej jakości. Wiodącym producentem wysokiej jakości procesorów jest obecnie Intel. Większość obecnych gier wymaga, aby Twoje urządzenie miało co najmniej jeden procesor i5 firmy Intel, ale droższy model i7 jest lepszy, taki jak je Premiera matebook 14s.

Pamięć o dostępie swobodnym

Pamięć główna (RAM) laptopa określa szybkość, z jaką laptop przetwarza informacje. Dawniej często wystarczały 3 gigabajty, dziś powinno być co najmniej 6. Upewnij się, że pamięć jest wariantem DDR3, który działa szybciej niż jego poprzednicy.

Pamięć główna jest jedną z części, które można stosunkowo łatwo i tanio wymienić i rozbudować. W przypadku prawie wszystkich innych wnętrzności twojego laptopa, duże ulepszenia nie mają sensu, ponieważ ceny zarówno części, jak i instalacji są bardzo wysokie.

Dysk twardy

W wielu laptopach i komputerach to dyski twarde znacznie ograniczają wydajność. Dyski twarde HDD są nadal instalowane w nowych urządzeniach, ale dyski twarde SSD są znacznie bardziej odpowiednie. Te dalsze udoskonalenia charakteryzują się wyjątkowo dużą prędkością i zapewniają niezbędny wzrost prędkości. Praktyczne są również pamięci podręczne wbudowane w dyski SSD, do których Twój laptop przenosi często używane programy, aby skrócić czas ładowania i zapewnić płynniejszą pracę. Wybierz dysk twardy SSD z wystarczającą ilością miejsca. Możesz cieszyć się dużą szybkością przetwarzania danych tylko wtedy, gdy gra jest zapisana na tym samym dysku twardym. Podczas grania z zewnętrznych dysków twardych prędkość ogromnie cierpi, niezależnie od reszty sprzętu.

Wyświetlacz

Dla przyjemnego grania powinieneś wybrać wyświetlacz o przekątnej co najmniej 15,6 cala. Podczas gdy padanie światła jest mniej niepokojące na wyświetlaczach matowych, liczby są lepiej widoczne na wyświetlaczach błyszczących. Tutaj powinieneś wcześniej sprawdzić, co jest dla Ciebie wygodniejsze. Ta właściwość nie ma wpływu na wydajność.

Różne

Ważne są również połączenia. Połączenie LAN powinno być tutaj dostępne, a WLAN jest również obowiązkowy. Zapytaj o prędkość wbudowanego zasilacza, ponieważ dobre połączenie internetowe to minimalny wymóg w przypadku większości gier. Porty USB powinny należeć do generacji 3.0, która zapewnia ogromną prędkość podczas przesyłania z pamięci USB 3.0 lub dysku twardego 3.0. Potrzebne są również dwa porty USB 2.0 dla myszy i klawiatury. Ponieważ nie wszyscy kupują swoje gry online, nie powinno zabraknąć napędu CD. Czytelność BluRay nie jest konieczna.

Wniosek

Jeśli zdecydowałeś się na model, warto również poszukać w Internecie raportów z doświadczeń. Fora użytkowników są tak samo odpowiednie, jak specjalistyczne witryny z grami lub strony, które ogólnie zajmują się technologią i elektroniką. Możesz znaleźć przydatny raport na prawie wszystko.

 

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
jak sprawdzić historię pojazdu
Pandemia COVID-19, wojna w Ukrainie oraz napięcia na światow...
testowanie oprogramowania QA
Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek nad karierą w testowan...
ChatGPT
Popularność czatbotów opartych na sztucznej intelige...
wzmacniacz do perkusji
Przy zakupie wzmacniacza do perkusji elektronicznej należy w...
Instagram
Instagram w ostatnim czasie przebojem wszedł na rynek popula...