praca z gliną

Terapeutyczne zalety pracy z gliną

Opublikowano: 29 sierpnia 2022

Kursy rzemieślnicze cieszą się coraz większą popularnością. Okazuje się, że są nie tylko świetnym sposobem na spędzanie wolnego czasu czy metodą na rozwijanie indywidualnych zainteresowań czy pasji. Warsztaty ceramiczne, podczas których kursanci lepią z gliny, mają także działanie terapeutyczne. Dowiedz się więcej już teraz.

Pomoc w walce ze stresem

Eksperci potwierdzają, że tworzenie z gliny uspokaja. Nie tylko uczy cierpliwości i skupienia, ale także relaksuje i odpręża. Jest to czas, który w całości możesz poświęcić sobie. Zapomnieć o trudach dnia codziennego i tak po prostu zrelaksować się podczas pracy z gliną. Dodatkowo Twoja twórcza kreacja zostanie nagrodzona. Po szkliwieniu i wypaleniu zabierzesz swoje dzieło do domu.

Czas dla siebie

Natłok codziennych obowiązków i ciągła gonitwa sprawiają, że trudno jest znaleźć chwilę odetchnienia. Warsztaty lepienia z gliny są idealne, aby przynajmniej, aby od czasu do czasu poświęcić chwilę tylko dla siebie. Pełne skupienie, odpoczynek i ogromna dawka kreatywności, to czynniki, które z całą pewnością działają terapeutycznie.

Rozwój pasji i znakomite efekty pracy

Trzeba też przyznać, że kursy, podczas których lepi się z gliny, cieszą się ogromną popularnością i są po prostu modne. Wystarczy, że wpiszesz w wyszukiwarkę hasło typu “warsztaty ceramiczne warszawa”, aby bez problemu znaleźć profesjonalną pracownię blisko swojej lokalizacji. W trendach jest powrót do sztuki rzemieślniczej oraz rękodzieła i praca z ceramiką z całą pewnością się do takich zalicza.

Stwórz własny wazon, miskę, kubek z napisem, efekty Twojej pracy będą realne, natomiast wykonane z gliny przedmioty będą stanowić nie tylko estetyczną dekoracje domowego wnętrza. Sprawią, że Twoja pewność siebie i poczucie własnej wartości wzrosną. Odkryjesz talent manualny, co da pozytywny efekt w zakresie tworzenia własnego wizerunku i odbioru swojego “Ja”.

Usprawnianie tzw. małej motoryki

Zajęcia z lepienia gliny zalecane są nie tylko dorosłym, ale również dzieciom. Puszczanie wodzów fantazji sprawdza się doskonale, aby tworzyć nietuzinkowe przedmioty ceramiczne. Rolowanie, ugniatanie, zwijanie, głaskanie, ściskanie gliny będzie też mieć znaczenie w ramach rozwoju małej motoryki dłoni. Regularne zajęcia pozwolą usprawnić pracę rąk, co również ma niemałe znaczenie w aspekcie terapeutycznym.

Daj sobie szansę i zapisz się na zajęcia już dziś!

Wybierz kursy ceramiczne wedle indywidualnych preferencji. Do wyboru masz konkretną tematykę, czas trwania warsztatów i rodzaj pracowni, uwzględniając chociażby jej wyposażenie. Stawiaj na zajęcia najlepszej jakości, aby oprócz walorów terapeutycznych zdobyć również nową umiejętność. Coraz częściej pasja lepienia z gliny przeradza się w sposób na biznes, a rękodzieło jest wielce doceniane i nabiera wartości finansowej. Być może ceramika to również Twój sposób na zawodowy rozwój?

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
aktywność fizyczna
Dni stają się coraz dłuższe, zza chmur odważniej wychyla się...
Mata Barcicka
Już od kilkunastu lat widzimy na polskim rynku brak...
depresja
Nawet 30% młodych ludzi myślało poważnie o próbie sa...
Mazovia Cup
Wdniach 2-3 grudnia hala sportowa Gminnego Ośrodka Sportu i...
Prezent na Walentynki
Walentynki – jedni je uwielbiają, inni nie znoszą. Nie zmien...