terminale płatnicze

Terminale płatnicze pozwalają na szybkie i wygodne transakcje

Opublikowano: 26 lutego 2020

W związku z ogromną liczbą kart płatniczych, którymi dysponuje już większość osób, w sklepach i punktach usługowych przybywa też terminali płatniczych. Nie jest to przypadek, gdyż transakcje odbywające się bez gotówki okazują się być korzystne zarówno dla sprzedawców, jak i klientów. Brak ograniczeń związanych z fizycznym pieniądzem daje wiele możliwości oraz wiąże się z wygodą. Sam proces zakupowy jest również przy okazji znacząco przyspieszony.

Jakie są zalety transakcji z wykorzystaniem terminali płatniczych?

Każdy,  sprzedawca nieraz spotkał się z sytuacją, w której transakcja nie dochodziła ostatecznie do skutku, gdyż okazywało się, iż klient nie ma wystarczającej ilości gotówki. Takich problemów nie ma natomiast przy płatności kartą, gdy jej właściciel ma do dyspozycji wszystkie swoje środki na koncie.

Rozwiązania bezgotówkowe znacząco przyspieszają także sam proces zakupowy. Wyciąganie portfela, a następnie szukanie banknotów czy monet potrafi trwać naprawdę długo. Na dodatek sprzedawca musi potem przeliczyć otrzymane pieniądze i samemu zająć się kompletowaniem reszty. Płatność kartą jest pod tym względem zdecydowanie wygodniejsza i to dla obu stron transakcji.

W praktyce, po podliczeniu kwoty przedsiębiorca musi jedynie naliczyć ją w terminalu płatniczym, a klient umieszcza kartę w urządzeniu i podaje PIN, czy po prostu przykłada ją do wyznaczonego miejsca, co odbywa się przy płatności kartą zbliżeniową. Tym samym eliminowany jest czas na szukanie i przeliczanie gotówki, a samo rozliczenie realizowane jest w kilka czy najwyżej kilkanaście sekund. Z tego względu rozwiązania bezgotówkowe znacząco przyczyniają się choćby do zmniejszania kolejek w sklepach.

Rodzaje terminali płatniczych

Terminale płatnicze dostępne są w dwóch podstawowych wersjach: stacjonarnej oraz przenośnej. Warianty mobilne działają dzięki baterii i doskonale sprawdzają się na przykład w pracy kurierów czy dostawców, a także w lokalach gastronomicznych, gdzie kelnerzy podchodzą do stolików i klienci dokonują płatności kartą nie musząc się podnosić ze swoich miejsc.

Warianty stacjonarne są stale podłączone do prądu, więc nie trzeba się martwić stanem baterii. To bardzo dogodna opcja w sklepach oraz punktach usługowych, gdzie płatności dokonywane są bezpośrednio przy stanowisku kasowym. Więcej o mechanizmie działania i korzyściach związanych z takimi terminalami płatniczymi, przeczytasz na https://www.eservice.pl/produkty-i-uslugi/akceptacja-kart-platniczych/terminale-platnicze-pos-stacjonarne/.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Rafał Matuszczyk
Formuła wymiany barterowej wywodzi się ze Szwajcarii...
Konsolidacja kredytów
Z powodu wszechobecnych podwyżek terminowa spłata rat kredyt...
płatność za pomocą Smartwatcha
Technologia płatności Smartwatch Near Field Communication (N...
Kredyt gotówkowy
O ile w przypadku kredytu hipotecznego ustanowienie...
Jak kupić Bitcoin
Czy jesteś zainteresowany handlem Bitcoin, ale nie m...