Menu
przygoda z siłownią

To musisz wiedzieć, gdy zamierzasz zacząć przygodę z siłownią

Sport dla wielu nowoczesnych ludzi stał się codziennością. Świadomość na temat zdrowia oraz profilaktyki wielu chorób rośnie z roku na rok, a to wiąże się ze wzrostem zainteresowania najróżniejszymi formami aktywności. Jeśli twoim postanowieniem noworocznym jest rozpoczęcie przygody z siłownią, przeczytaj poniższy tekst. Te wskazówki pozwolą ci gładko przejść do porządku dziennego nad sporymi zmianami na lepsze.

Aktywność, która sprawia przyjemność, czyli klucz do sukcesu

Z ćwiczeniami jest dokładnie tak, jak z dietą. Jeśli nie będą one sprawiać przyjemności, szybko znajdziesz wymówki, które pozwolą ci bez poczucia winy położyć się na kanapie. Nie dla każdego jest ekskluzywny klub fitness zamknięty pod dachem. Dla osób, które chcą wykonywać trening siłowy, ale wolą omijać hale pełne ludzi, idealny będzie tzw. street workout, o którym nieco więcej przeczytasz pod tym adresem internetowym https://www.mediaexpert.pl/lp,atlas-cwiczen-street_workout. W tym przypadku jedyne czego potrzebujesz do ćwiczeń to ciężar własnego ciała oraz sprzęty, które spotkasz w każdym parku. Na podstawie garści inspiracji ze wskazanej strony będziesz mógł wykonywać nieskomplikowane ćwiczenia przy pomocy ławeczki, drążków lub plenerowej siłowni. Z takim treningiem poradzą sobie nawet początkujący, a satysfakcja z aktywności sprawi, że wyjście na kolejną serię będzie prawdziwą przyjemnością.

Różnorodność, czyli najlepszy sposób na nudę

Powtarzanie tych samych zestawów ćwiczeń zniechęci nawet najwytrwalszych. Zamiast katować się nieustannie tymi samymi treningami postaw na różnorodność. Na tej witrynie https://www.mediaexpert.pl/lp,atlas-cwiczen-crossfit przeczytasz nieco więcej o crossficie, który zdobył niesamowitą popularność na początku XXI wieku. Podstawową zasadą jest regularność i zmienność wykonywanych ćwiczeń. Taki prosty trik sprawia, że treningi cię nie nudzą, możesz kompleksowo zadbać o całe ciało i do tego dosyć szybko zobaczyć pierwsze efekty. Pamiętaj, że mięśnie błyskawicznie przyzwyczajają się konkretnego ruchu, dlatego warto zmieniać rodzaj aktywności, by ciało nieustannie pracowało na najwyższych obrotach. Możesz być pewny, że lepsze samopoczucie, pierwsze zrzucone kilogramy oraz płaski brzuch to tylko niektóre zalety crossfitu motywujące do dalszego działania.

Realne cele, których osiągnięcie jest możliwe

Bez względu na to, jaki rodzaj treningu najbardziej przypadnie ci do gustu, musisz stawiać przed sobą możliwe do zrealizowania cele. Widząc, że powoli spełnia się twój plan, będziesz chętniej ćwiczył. Tak, jak zostało to wspomniane, szybsze efekty przyniosą różnorodne treningi. Dlatego, gdy pogoda nie dopisze, a intensywny crossfit cię zmęczy, postaw na wolniejsze, jednak skuteczne ćwiczenia z ciężarami. Wchodząc na tę stronę internetową https://www.mediaexpert.pl/lp,atlas-cwiczen-kettlebell, zobaczysz propozycje treningu z kettebell. Ten charakterystyczny ciężarek przypominający nieco czajnik sprawi, że wzmocnisz mięśnie, a tym samy zwiększysz ich masę, co w rezultacie wpłynie na sprawniejsze spalanie kalorii. Weź zatem pod uwagę, że trening siłowy wcale nie buduje góry mięśni, ale pozwala na długofalowe kształtowanie sylwetki.

Początki zawsze są trudne, jednak gdy poczujesz przypływ endorfin, szybko zrozumiesz, dlaczego tak wielu ludzi regularnie uprawia aktywność fizyczną. Jeszcze dzisiaj kup strój, ciężarki dopasowane do twoich możliwości i zacznij działać, a już po pierwszym treningu poczujesz się szczęśliwszy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2023