Tomasz Lewandowski

Tomasz Lewandowski – stawiamy na kulturę współpracy

Opublikowano: 19 marca 2022

Dobre wyniki nie byłyby możliwe bez codziennego zaangażowania wszystkich pracowników i ciągłej pracy w zespołach nad ulepszaniem procesów. To dzięki naszej kulturze współpracy stworzyliśmy impuls do zmian, które umożliwią nam realizację celów strategicznych – mówi Tomasz Lewandowski, wiceprezes zarządu ds. finansowych Brose Sitech Group

Na początek proszę o przybliżenie nam działalności Brose Sitech.

Tomasz Lewandowski − Od początku 2022 roku działamy na rynku jako spółka Joint Venture Brose Sitech, funkcjonująca wcześniej pod nazwą SITECH Sp. z o.o. Posiadając ponad 20-letnie doświadczenie w branży motoryzacyjnej, oferujemy kompletne systemy siedzeń i rozwiązania do wnętrz pojazdów na rynku globalnym. Naszym celem strategicznym jest rozwój, wzrost kompetencji oraz pozyskiwanie nowych klientów poprzez oferowanie rozwiązań dostosowanych do ich potrzeb. Do 2030 roku  oczekujemy podwojenia obrotów do poziomu 2,8 mld euro oraz wzrostu zatrudnienia do ok. 7 tys. osób. Jako Grupa Brose Sitech zamierzamy nie tylko pogłębiać współpracę z koncernem Volkswagen, lecz także oferować systemy siedzeń dla innych producentów pojazdów. Oprócz istniejących już biur konstrukcyjnych i zakładów produkcyjnych w Polsce, Czechach, Niemczech i Chinach planujemy zwiększenie zaangażowania w Europie, Ameryce i Azji.

Podczas ostatniej gali Liderów Polskiego Biznesu odebrał pan w imieniu Brose Sitech 6. Diament do Złotej Statuetki od BCC. Co pozwala utrzymać poziom i dosięgnąć poprzeczki na przestrzeni wielu lat?

Tomasz Lewandowski − Osiągniecie dobrych wyników jest zasługą wielu inicjatyw, które wdrożyliśmy w naszym przedsiębiorstwie w ubiegłych latach. Jedną z nich jest działający w Brose Sitech program zarządzania wnioskami racjonalizatorskimi, w ramach którego pracownicy mogą zgłaszać pomysły dotyczące optymalizacji procesów. Angażują się również w Proces Ciągłego Ulepszania. Wspólnie z moderatorami pracują nad rozwiązaniami, których wdrożenie pozwala na podniesienie produktywności, poprawę ergonomii pracy, oszczędność powierzchni czy też redukcję materiału w procesie produkcyjnym. Dyscyplinę kosztową utrzymujemy nie tylko w trudnych czasach − na co dzień koncentrujemy naszą uwagę na działaniach poprawiających efektywność zarządzania, począwszy od projektowania produktów po ich wytwarzanie i sprzedaż.

Jak widać, państwa ukierunkowane działania mają bezpośrednie przełożenie na sukces, czego dowodem jest otrzymanie kolejny rok z rzędu tytułu „Lidera polskiego biznesu”.

Tomasz Lewandowski − Dobre wyniki nie byłyby możliwe bez codziennego zaangażowania wszystkich pracowników i ciągłej pracy w zespołach nad ulepszaniem procesów. To dzięki naszej kulturze współpracy stworzyliśmy impuls do zmian, które umożliwią nam realizację naszych celów strategicznych. Jeszcze raz dziękuję BCC w imieniu całego zarządu za docenienie i nagrodzenie naszego przedsiębiorstwa.

Rozmawiał Piotr Nowacki

brose sitech logo

 

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Csaba Gabnai
Idea edukacji domowej doskonale wpisuje się w moje p...
Piotr Henicz
Ubezpieczenie od deszczu podczas wyjazdu, videocasty...
Katarzyna Szulim
Nagroda Orła Polskiego Biznesu w kategorii Lider Reg...
Magdalena Fuk
Ze względu na intensywne użytkowanie rekreacyjne zbi...
Tomasz Balcerzak
Głównym wyznacznikiem rozwoju są ludzie: kompetentni...