tuning

TOP 5 producentów części tuningowych do samochodów luksusowych

Opublikowano: 27 marca 2020

Tuning jest nieodzownym elementem świata motoryzacji. Dzięki niemu możemy uzyskać poprawę nie tylko cech wizualnych naszego samochodu, ale również efektywnie ulepszyć jego parametry techniczne, przyczyniając się tym samym do zwiększenia uzyskiwanych przez pojazd osiągów oraz stopnia kontroli nad nim podczas jazdy. Aby jednak tuning samochodów luksusowych był możliwy do profesjonalnego przeprowadzenia, zainwestować należy w podzespoły od producentów sprawdzonych, renomowanych i cieszących się powszechnym zaufaniem. Poniżej przedstawiamy zatem listę 5 czołowych tunerów, którym warto powierzyć los swoich czterech kółek.

Hamann

Marka zrodzona z prawdziwej pasji do motoryzacji, założona przez światowej klasy kierowcę wyścigowego Richarda Hamanna. Specjalizuje się przede wszystkim w modyfikacjach samochodów BMW, Bentley, Ferrari, Jaguar, Lamborghini, Land Rover, Mercedes-Benz oraz Porsche.

Vossen

Amerykańska firma Vossen Wheeels jest jednym z nielicznych tunerów na świecie, którzy produkują kute obręcze wyłącznie we własnym zakresie. Dzięki bogato wyposażonemu zapleczu maszynowemu i olbrzymiemu doświadczeniu marka ta jest globalnym liderem w dziedzinie wytwarzania ekskluzywnych felg.

Mansory

Przedsiębiorstwo będące kwintesencją niemieckiej jakości i precyzji. Specjalizuje się w modyfikacjach pojazdów spod znaku m.in. Aston Martina, Bentley’a, Rolls-Royce’a, Mercedesa, Ferrari oraz BMW. Części tuningowe sygnowane jej logo należą do najbardziej cenionych w całej branży.

Maxhaust

Czołowy światowy producent aktywnych układów wydechowych, z którego wiedzy czerpią zarówno inni tunerzy, jak i najpopularniejsze koncerny motoryzacyjne w tym np. Audi.

Novitec

Niemiecka firma prężnie działająca na rynku już od ponad 30 lat. Należy do najbardziej prestiżowych tunerów samochodów marki Tesla, Ferrari, McLaren, Maserati, Lamborghini oraz Rolls-Royce, słynąc powszechnie z unikalnych rozwiązań technologicznych oraz perfekcyjnego designu wytwarzanych przez siebie części.

Jakie elementy oferują wspomniani tunerzy?

Kompleksowo zaopatrzony sklep tuningowy współpracujący z wymienionymi powyżej markami może zaproponować nam bardzo rozmaite elementy, przeznaczone zarówno do wizualnej, jak i mechanicznej modyfikacji samochodów luksusowych. Mogą to być m.in.:

  • podzespoły aerodynamiczne – począwszy od relatywnie drobnych detali (np. wloty powietrza, dyfuzory, obudowy lusterek czy splittery), przez części większe (m.in. spoilery, grille, progi drzwiowe i zderzaki), aż po całe maski, dachy lub pokrywy bagażników,
  • felgi – kute albo aluminiowe, występujące w wielu niejednolitych rozmiarach, wzorach oraz wariantach kolorystycznych,
  • elementy wnętrza – w tym manetki biegów, dywaniki i wykładziny, pedały, podnóżki, listwy dekoracyjne czy też całe kierownice lub obudowy foteli,
  • elementy układów wydechowych – sportowe tłumiki, wydechy klapowe oraz wydechy aktywne z możliwością precyzyjnej regulacji intensywności generowanego dźwięku,
  • profesjonalne sprężyny oraz moduły obniżające zawieszenie,
  • części dedykowane tuningowi silnika – zarówno w ramach jego aspektów wizualnych (części występujące w postaci m.in. karbonowych pokryw oraz dodatków), jak i w obrębie parametrów technicznych (wysokiej jakości pakiety mocy i układy dolotowe).

Udostępnij ten post:



Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Serwis klimatyzacji samochodowej
Niemal wszystkie popularne modele samochodów, które zostały...
powłoka ceramiczna
Wiele osób ceni sobie wizualny aspekt swojego samochodu. Lśn...
Felgi zimowe
Wraz z nadejściem zimy, większość kierowców zaczyna się zast...
Ferrari 458
Wielu miłośników motoryzacji chciałoby przynajmniej raz prze...
Kia
Blog Kiawiarnia to miejsce, gdzie pasja do motoryzacji łączy...