TPW – nowy sposób na pożyczkę

Opublikowano: 13 września 2017

TPW – Towarzystwo Pożyczek Wzajemnych – to innowacyjna platforma finansowa umożliwiająca udzielenie pożyczki społecznościowej pomiędzy osobami fizycznymi przy wsparciu pracowników pracujących w terenie. Pożyczki udzielane są na okres 30 dni z możliwością wielokrotnego przedłużenia ich o kolejne 30 dni.

Czym TPW różni od tradycyjnych platform pożyczek społecznościowych dostępnych na rynku? Przede wszystkim jest znacznie bezpieczniejsza dla inwestora, ponieważ przedstawiciel firmy osobiście sprawdza każdego klienta w miejscu zamieszkania oraz ustanawia zabezpieczenie pożyczki w formie przewłaszczenia na zabezpieczenie lub depozytu przedmiotów należących do pożyczkobiorcy o wartości równej lub wyższej od wartości udzielanej pożyczki.

Co się dzieje w przypadku, gdy pożyczkobiorca nie spłaca zobowiązania?

TPW windykuje pożyczkobiorcę w imieniu inwestora i niezależnie od wyników 90-dniowej windykacji odkupuje od inwestora pożyczkę, zwracając mu pieniądze. W tym przypadku zabezpieczenie w formie przewłaszczenia na zabezpieczenie jest formą, którą klienci często określają lombardem z dojazdem do domu, ponieważ przedstawiciel TPW w celu zabezpieczenia spłaty pożyczki ustanawia zabezpieczenie na przedmiotach należących do pożyczkobiorcy, odbierając do depozytu sprzęt bezpośrednio z miejsca zamieszkania klienta lub umożliwiając klientowi korzystanie ze sprzętu w czasie trwania umowy. Tak ustanowione zabezpieczenie, będące częścią umowy pożyczki, zwiększa bezpieczeństwo zarówno dla inwestora, jak i dla TPW, ponieważ w przypadku bezskutecznej windykacji przez okres 90 dni TPW odkupuje pożyczkę od, a środki ze sprzedaży zabezpieczenia zabezpieczają interes TPW.

Jak wygląda proces udzielania spłaty i windykacji pożyczki?

Inwestor określa saldo swojego konta i wybiera status inwestowania na „aktywny”. W każdej chwili można tymczasowo wyłączyć udzielanie pożyczek, np. na czas urlopu lub chcąc wycofać kapitał, aby nie były udzielane nowe pożyczki, a spłaty żeby wpływały na konto inwestora. Jakie kroki należy podjąć? Najpierw klient umawia się na wizytę z przedstawicielem TPW. Ten w miejscu zamieszkania klienta sporządza wniosek o pożyczkę, dokumentując m.in. dochody klienta oraz możliwe przedmioty zabezpieczenia pożyczki. W dalszej kolejności centrala TPW weryfikuje możliwość udzielenia pożyczki i jej ewentualną wysokość, uwzględniając wartość przedmiotów zabezpieczenia i inne czynniki według algorytmu scoringowego. Następnie klient jest informowany o decyzji i jeśli zgadza się na warunki pożyczki, inwestor otrzymuje informację o konieczności wykonania wpłaty dla wygenerowanej umowy pożyczki.

Co dalej, gdy już są pieniądze?

Po wykonaniu wpłaty lub przelewu klient otrzymuje kwotę pożyczki (najczęściej w gotówce) i w ciągu 30 dni może przedłużyć pożyczkę na okres kolejnych 30 dni lub jej spłatę. W przypadku spłaty pożyczki inwestor otrzymuje całość z 4-procentowym zyskiem (dla inwestycji o wartości 1250 zł będzie to 1300 zł zwrotu) i pożyczka zostaje zamknięta. W przypadku przedłużenia pożyczki dla inwestycji o wartości 1250 zł inwestor otrzymuje 50 zł zysku (4 proc.). Jeśli pożyczkobiorca nie spłaca pożyczki w umownym terminie, TPW w imieniu inwestora wszczyna windykację i wspólnie starają się dojść do szybkiego porozumienia. Każda kwota otrzymana od klienta przez windykatorów przez 90-dniowy okres windykacji trafia do inwestora jako „częściowa spłata pożyczki”, a po 90 dniach na pozostałą, nieuregulowaną kwotę pożyczki generowana jest w systemie umowa cesji pożyczki – TPW odkupuje pożyczkę, spłacając ją inwestorowi. Wszystkie spłaty powiększają saldo inwestora, umożliwiając automatyczną reinwestycję.

Co jest niezbędne do aktywowania konta na platformie TPW?

Po rejestracji konta należy dokonać weryfikacji danych osobowych. Potrzebny jest numer konta bankowego, którego inwestor musi być właścicielem. Inwestor może inwestować poprzez zweryfikowane konto bankowe w banku PKO BP. Po szczegóły zapraszamy kontaktu mailowego z TPW na adres: info@tpw.pl. Zarejestruj się już dziś na www.tpw.pl i zobacz, jakie to proste.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Konsolidacja kredytów
Z powodu wszechobecnych podwyżek terminowa spłata rat kredyt...
płatność za pomocą Smartwatcha
Technologia płatności Smartwatch Near Field Communication (N...
Kredyt gotówkowy
O ile w przypadku kredytu hipotecznego ustanowienie...
Jak kupić Bitcoin
Czy jesteś zainteresowany handlem Bitcoin, ale nie m...
Bitcoin
Liczba krajów rozwijających się przyjmujących Bitcoi...