Menu
Ultratech

Ultratech – specjalizacja to podstawa

Ultratech Sp. z o.o. jest stabilną, nowoczesną polską firmą rodzinną, otwartą na potrzeby klientów. Przestrzegając najwyższych standardów produkcyjnych i jakościowych, zespół firmy dąży do tego, by wytwarzane wyroby spełniały wszelkie wymagania i oczekiwania klienta

Spółka Ultratech, będąca członkiem założycielem klastra Dolina Lotnicza, rozpoczęła działalność w 2000 r., a od 2012 r. firma ulokowana jest w Sędziszowie Małopolskim. Dysponuje numerycznymi centrami obróbczymi, tokarkami i szlifierkami, na których wytwarza wyroby metodą obróbki skrawaniem półfabrykatów z różnych gatunków stali, aluminium i tytanu. Kontrolę detali zapewniają 3 maszyny pomiarowe.

– Naszym największym atutem są ludzie – unikalny zespół specjalistów. To doświadczona kadra i wysoko wykwalifikowani pracownicy. Zatrudniamy 100 osób, a 20 proc. naszej załogi stanowią technolodzy, konstruktorzy i specjaliści ds. jakości. Na naszą korzyść działa także różnorodność produkcji i jej unikalność oraz realizacja prac badawczych o dużym znaczeniu dla branż, w których działamy – mówi Marek Bujny, wiceprezes zarządu Ultratech Sp. z o.o.

Ultratech

Od początku istnienia firma produkuje części lotnicze, m.in. elementy podwozi do samolotów dla Collins Aerospace, duże elementy strukturalne do śmigłowców dla firmy PZL Mielec, łopatki do silników lotniczych dla firmy Pratt & Whitney. Produkcja ta stanowi obecnie 40 proc. całkowitej sprzedaży. Od 2008 r. Ultratech wytwarza detale dla branży kosmicznej, m.in. do rozkładania paneli w satelitach, elementy obudowy kamery meteorologicznej, części do europejskiego łazika marsjańskiego oraz elementy systemu dokowania pojazdów kosmicznych do międzynarodowej stacji kosmicznej, charakteryzujące się bardzo dużą dokładnością wykonania i wysokim poziomem skomplikowania kształtów. Produkcja dla branży kosmicznej to 10 proc. sprzedaży firmy.

W 2006 r. Ultratech rozpoczął produkcję łopatek do turbin parowych. Obecnie firma wytwarza głównie łopatki ze stopów chromoniklowych oraz trudnoobrabialnych stopów żarowytrzymałych do gazowych turbin energetycznych, co stanowi 38 proc. sprzedaży firmy. Czwartą specjalizacją firmy jest oprzyrządowanie specjalne – obróbcze, montażowe, transportowe i kontrolne – dla kilkunastu dużych klientów z branży lotniczej. Ten segment produkcji stanowi 12 proc. sprzedaży firmy.

Ultratech

Ultratech od 2006 r. brał udział w 8 projektach badawczych o zasięgu regionalnym i krajowym oraz w 3 projektach międzynarodowych w ramach Programów Ramowych Unii Europejskiej.

O znaczeniu działalności firmy i jej osiągnięciach może świadczyć fakt, iż w 2018 r., podczas uroczystej Galii Kongresu 590, Prezydent RP Andrzej Duda uhonorował spółkę Ultratech Nagrodą Gospodarczą w kategorii Lider MŚP. W 2020 r. przedsiębiorstwo znalazło się w gronie nominowanych do Nagrody Gospodarczej Prezydenta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2022