Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy otwarty na studentów

Opublikowano: 2 czerwca 2017

Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy im. J.J. Śniadeckich w Bydgoszczy od ponad 66 lat kształci kadry inżynierskie dla gospodarki. Uczelnia zapewnia możliwość uzyskania dyplomu na 34 atrakcyjnych, przydatnych gospodarce kierunkach studiów.

Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy jako uczelnia od początku swojej działalności (1951 r.) nastawiony był na kształcenie kadr potrzebnych przemysłowi regionu. Wówczas obsługiwał dwa kierunki studiów technicznych. Dziś kształci na 34 kierunkach studiów technicznych, rolniczych, ekonomicznych i artystycznych. Współpracuje również z uczelniami regionu w zakresie badań naukowych i kształcenia studentów.

Czy UTP dobrze kształci młodzież? Odpowiedź na to pytanie znaleźć można w pozytywnych wynikach akredytacji, prowadzonej przez Polską Komisję Akredytacyjną.

W tym roku Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy zdobył pierwsze miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „Start na Rynku Pracy” w kategorii Najlepsza Uczelnia. Konkurs zorganizowany został przez Fundację Inicjatyw Młodzieżowych przy patronacie Ministerstwa Rozwoju, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Obecnie uczelnia dla potrzeb rozwijającej się gospodarki uruchamia interdyscyplinarne kierunki studiów.

Łączą one różne dziedziny techniki, rolnictwa, medycyny czy sztuki, współpracując przy tym z innymi uczelniami z Bydgoszczy. Kooperacja ta zwiększa potencjał kształcenia. Dostarcza przemysłowi i instytucjom wysoko wykwalifikowanej kadry.

Taka otwartość pozwala na szybkie reagowanie na problemy firm z zatrudnieniem pracowników.

Monitoring losów absolwentów UTP wskazuje, że są oni dobrze przygotowani do pracy w przedsiębiorstwach i znajdują posady w renomowanych firmach w regionie, kraju i za granicą, np. w Nokii, ATOS-ie, Telefonice Kabel SA, PESIE, WZL-u. Współdziałanie obejmuje zarówno obszar kształcenia studentów, do którego firmy bardzo chętnie włączają się i aktywnie wspierają uczelnię, jak i tworzenie wspólnych laboratoriów, np. z Nokią czy MITUTOYO. Konsorcjum firm DMG, Heidenheim, Delcam, przy niedawnym dołączeniu firmy Sandvik, wspólnie z UTP prowadzi zajęcia dla studentów oraz pokazy i szkolenia dla kadry inżynierskiej firm regionu. Zbudowane wspólnie z firmą PESA SA laboratorium ma akredytację PCA i służy zarówno badaniom naukowym, jak i rozwojowym na potrzeby kolejnictwa.

Uczelnia systematycznie powiększa swój duży potencjał naukowy, badawczy i podejmuje coraz to nowsze i szersze formy współpracy z firmami regionu, a jej wieloprofilowość daje możliwość realizacji trudnych, wielowątkowych zadań i rozwiązywania złożonych problemów.

Fot. Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy

Udostępnij ten post:



Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Studia podyplomowe MBA
MBA uznawane jest za najlepszy program szkolenia managerów i...
Informatyka
Nie da się ukryć, że żyjemy w dobie Internetu i chyba już ni...
pierwsza praca
Nowy etap w życiu: studia. Czas ekscytujący, pełen n...
pozycjonowanie
Marketing to nieodłączny aspekt przy prowadzeniu każdej firm...
manager
Manager jest zaliczany do prestiżowych i dobrze wynagradzany...