Wakacje na Zanzibarze

Urlop w środku zimy? Wakacje na Zanzibarze!

Opublikowano: 26 maja 2024

Latem do wyboru mamy wiele kierunków wakacyjnych. Największą popularnością cieszy się wówczas Turcja, Grecja, Chorwacja czy Włochy. Jeśli jednak marzysz o urlopie w tropikach także w styczniu lub lutym, warto rozważyć wakacje na Zanzibarze. Sprawdź, dlaczego jest to kierunek godny uwagi zarówno zimą, jak i latem!

Zanzibar to wyspa położona w strefie podrównikowej, co oznacza, że panuje na niej naprawdę tropikalny klimat. Temperatura wody zwykle nie spada poniżej 25 stopni, a temperatura powietrza poniżej 30. To idealne warunki, aby naładować się słońcem nawet w środku zimy, ponieważ pora sucha na Zanzibarze trwa w styczniu i lutym, a następnie od czerwca do października. Z tego artykułu dowiesz się nieco więcej o wakacjach na Zanzibarze!

Wakacje na Zanzibarze – zimą i latem

Choć wakacje na Zanzibarze można zaliczyć między grudniem a połową marca, jest to też świetny kierunek na letni wypoczynek. Warto jednak pamiętać, że lot na tę rajską wyspę może trwać od 9 do nawet 12 godzin, dlatego zazwyczaj nie opłaca się planować urlopu na Zanzibarze na krócej niż 7 dni. Obywatele Polski muszą także uzyskać wizę do Tanzanii, której Zanzibar jest częścią. Wizę można jednak uzyskać po przybyciu na lotnisko lub wcześniej w konsulacie.

Czy warto wybrać się na wakacje na Zanzibarze? Jeśli jesteś miłośnikiem gorącego słońca, kilometrów białych plaż, lazurowej wody, raf koralowych i niezwykłej kultury, to zdecydowanie jest to wyspa, którą powinieneś odwiedzić! To idealne miejsce na egzotyczny urlop, bajeczne nurkowanie, ale także zwiedzanie na przykład słynnego rezerwatu żółwi czy Małpiego Lasu.

Hotele na Zanzibarze

Biura podróży dysponują szeroką ofertą sprawdzonych hoteli i kompleksów noclegowych na Zanzibarze, a wiele z nich oferuje naprawdę wysoki standard. Poniżej przedstawiamy kilka propozycji najbardziej polecanych hoteli w tym regionie.

Toa Hotel & Spa Zanzibar

Jeżeli interesuje Cię luksusowy hotel urządzony w lokalnym stylu z dostępem do basenów i Spa, dobrą propozycją będzie Toa Hotel & Spa Zanzibar. Położony tuż przy bajecznej plaży oraz w pobliżu deptaków, sklepów i atrakcji hotel oferuje także dostęp do siłowni, basenów, masaży, animacji, wieczorów tanecznych i muzyki na żywo. To opcja zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i singli czy par.

Neptune Pwani Beach Resort & Spa

Urządzony w afrykańskim stylu hotel ze Spa pozwoli Ci w pełni poczuć klimat Oceanu Indyjskiego. Położony bezpośrednio przy śnieżnobiałej piaszczystej plaży hotel z centrum fitness, siatkówką plażową, strefą wellness, basenami i saunami. Wszystko w zachwycającym otoczeniu tanzańskiej natury.

Zanzibar Bay Resort

Czterogwiazdkowy hotel Zanzibar Bay Resort to ośrodek przyjazny rodzinom, otoczony przyrodą i oferujący obsługę na wysokim poziomie. Aż dwie dostępne plaże, smaczne menu dla dzieci, a także uprawa własnych owoców i warzyw na terenie obiektu sprawiają, że w tym bajecznym hotelu poczujesz się jak na prawdziwie rajskich wakacjach w otoczeniu pięknej natury.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Technologia
Technologia zmienia branżę t...
József Váradi
O obchodach 20 lat działalności na rynku przelotów l...
Sezon turystyczny startuje lada moment! Planujesz we...
Perfect SPA Awards 2024
Zorganizowana w warszawskim hotelu Sheraton Grand Wa...
Wypoczynek z dala od cywilizacji, ale w luksusowych...