akcesoria kosmetyczne

Urządzenia, które każda kosmetyczka powinna u siebie posiadać

Opublikowano: 30 maja 2019

Założenie własnego salonu kosmetycznego to duże wyzwanie. Zarówno pod kątem wiedzy merytorycznej, ale i przygotowania miejsca pracy. Idealny salon to nie tylko dobry adres i przestronne wnętrze. To także sprzęt, który często kosztuje bardzo wiele. Jednak czy na początek, każdy z nich jest niezbędny? A może są takie, które należy mieć, a resztę dopiero dokupić po pewnym czasie? Sprawdźmy to!

Podstawa to dobra lampa

Co do tego, żadna kosmetyczka nie będzie miała wątpliwości. Dobra lampa to podstawa, ponieważ światło jest niezbędne niemal przy każdym zabiegu, jaki się wykonuje. Oczyszczanie twarzy nie zostanie skutecznie przeprowadzone, jeżeli światło nie pomoże odnaleźć wszystkich mankamentów. Regulacja brwi, zabiegi kawitacyjne oraz inne. Taka lampa może być wykorzystana i przy malowaniu twarzy lub organizacji warsztatów.

Na co warto zwrócić uwagę? Dobrze, by taka lampa posiadała dodatkową lupę, która będzie ogromną pomocą przy zabiegach na twarz. Regulowane ramię oraz tanie źródło światła, które przecież trzeba będzie wymienić. W zależności od zapotrzebowania, warto posiadać jedną stojącą na podłodze, którą będzie można regulować oraz taką na stolik. Ta druga idealnie sprawdzi się przy stanowisku manicure. Przykładowe modele i ceny dostępne są w tym miejscu: https://activeshop.com.pl/urzadzenia-kosmetyczne/lampy-kosmetyczne.html .

Kuferki z niezbędnymi akcesoriami kosmetycznymi

Porządek w salonie to podstawa. Nie tylko ze względu na łatwiejszą nawigację i przeprowadzanie zabiegów, ale i względy czysto higieniczne i zdrowotne. Dlatego by praca była przyjemniejsza, warto zaopatrzyć się w różnego typu kuferki, miseczki i akcesoria kosmetyczne. Poza pęsetą, pilniczkami (polecane są przede wszystkim jednorazowe), powinno się posiadać inne produkty jednorazowego użytku. Waciki, ręczniki, opaski na głowę itp. Wierzymy, że ułatwi to pracę, jak i komfort osób, które będą korzystać z zabiegów.

Ponadto, same urządzenia – do podstawowych należy parownica, która wydziela parę wodną, niezbędną przy wszelakich zabiegach na twarz, urządzenia do peelingu kawitacyjnego oraz mikrodermabrazji. Te zabiegi cieszą się w ostatnich latach bardzo dużą popularnością, dlatego często będą wybierane w gabinetach kosmetycznych. Nie można zapomnieć także o akcesoriach do robienia manicure – lampa UV led, szablony do paznokci oraz stałe zaopatrzenie w najmodniejsze kolory lakierów. Z takim sprzętem, początek salonu będzie bardzo udany i pozwoli zarobić pieniądze na kolejne elementy wyposażenia.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Tomasz Kasela
Gabinet Dr Kasela łączy medycynę, naukę i biznes w s...
Przeszczep włosów
Wypadanie włosów to problem, który dotyka w...
W dzisiejszym świecie, gdzie wygląd ma ogromne znaczenie, ka...
Medycyna estetyczna
Medycyna estetyczna to sposób na odzyskanie lepszego...
krem BB
Kremy BB to fantastyczne kosmetyki do wykonania lekkiego let...