Menu
perfumy damskie

Urzekające perfumy damskie

Perfumy to bardzo atrakcyjny produkt, który pięknym zapachem pobudza zmysły oraz świetnie podkreśla osobowość. Jednak dzisiejszy rynek kosmetyczny jest pełen propozycji, dlatego warto wybrać perfumy damskie w formie próbek. Rozwiązanie to posiada wiele zalet, które doceni każda kobieta. Poznaj je i rozpocznij poszukiwania idealnych perfum dla siebie! Przekonaj się, że perfumy to doskonały produkt o pięknym zapachu!

Perfumy – idealny kosmetyk nie tylko dla kobiet!

Perfumy to kompozycja zapachowa, która składa się z olejków zapachowych, esencji oraz składników zapachowych rozpuszczonych w mieszance wody i etanolu lub w jednym z nich. Etanol z wodą stanowi bazę dla zapachu, ponieważ to te substancje łączą się ze skórą. W czasie ich odparowywania uwalnia się mieszanka zapachowa, którą można poczuć. Uwagę warto również zwrócić na sam produkt, ponieważ perfumy damskie i męskie zostały sklasyfikowane zgodnie z koncentracją. Perfumy to produkt zawierający od 15 do 40% aromatycznych składników. Woda perfumowana zawiera 15 – 20% aromatycznych składników. Woda toaletowa to produkt, który zawiera od 5 do 10% składników aromatycznych. Natomiast woda kolońska zawiera 3-8% aromatycznych składników. Koncentracja wspomnianych aromatycznych składników wpływa na intensywność zapachu. Odpowiada także za czas, przez jaki kosmetyk utrzymuje się na skórze w ciągu dnia.

Perfumy, czyli nuta głowy, serca i bazy

Bez względu na koncentrację składników aromatycznych warto wiedzieć, jak wybrać najlepsze perfumy dla siebie. Perfumy to produkt, który powstaje z naturalnych lub sztucznie pozyskiwanych zapachów. Tworzą one niezwykle ciekawe kompozycje, które składają się z kilku nut, mianowicie – głowy, serca oraz bazy. Każda z nich przyczynia się do stworzenia odpowiedniej i bardzo harmonijnej kompozycji, która pozwala poczuć się wyjątkowo! Nuta głowy to zazwyczaj zapach cytrusowy lub ziołowy, który dopowiada za pierwsze wrażenie. Jest bardzo intensywny i szybko się ulatnia. Nuta serca stanowi najważniejszą część perfum, a ich zapach utrzymuje się do momentu wyparowania bazy. Serce może stanowić połączenie zapachu nut drzewnych, korzennych owocowych, zielonych lub kwiatowych. Natomiast nuta bazy obejmuje przede wszystkim nuty zwierzęce i drzewne. To najmocniejsze i najcięższe elementy kompozycji zapachowej, które ujawniają się na sam koniec. Jednocześnie nuty te utrzymują się bardzo długo.

Jak wybrać perfum dla siebie?

Perfumy damskie obejmują szereg ciekawych propozycji, jednak poszukiwanie idealnego produktu bywa kłopotliwe w drogerii lub w perfumerii. Dodatkowo węch w tych miejscach wystawiany jest na wiele różnych czynników, które skutecznie mogą zakłócić odbiór zapachu. Warto także mieć na uwadze budowę perfum. Zatem, jak wybrać ulubiony zapach? W tym celu warto sięgnąć po próbki perfum, które można kupić w atrakcyjnej cenie. Wspomniany produkt zawiera pełnowartościowy kosmetyk, dzięki czemu można się nim skropić kilkukrotnie. W efekcie można w pełni wypróbować perfum i sprawdzić, jak zachowuje się on na naszej skórze w ciągu dnia. Należy zauważyć, że perfumy damskie mogą w różny sposób komponować się z ludzką skórą. Dlatego tak ważne jest ich sprawdzenie przed zakupem, zwłaszcza że ceny dużych flakoników perfum damskich obejmują spory zakres cenowy. Kolejnym atutem wspomnianych próbek perfum jest możliwość posiadania ulubionego zapachu zawsze pod ręką. Jest to niezwykle ważne w czasie krótkiej podróży, gdy chce się ograniczyć ilość bagażu. Produkt ten również doskonale sprawdzi się na co dzień oraz ważnych uroczystości, gdyż zmieści się w nawet bardzo małej torebce.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2023