GALWANIZER, usługi galwaniczne – w zgodzie z naturą

Opublikowano: 2 listopada 2015

Obecność w Rejestrze Przedsiębiorstw Czystszej Produkcji jest obiektywnym potwierdzeniem skuteczności naszych działań – mówi Iwona Bilińska, prezes zarządu GALWANIZER Sp. z o.o.

Na czym z pani punktu widzenia polega wartość wpisu do Polskiego Rejestru Czystszej Produkcji i Odpowiedzialnej Przedsiębiorczości?

Iwona Bilińska  Dla mnie jest to wartość dodana dla przedsiębiorstwa. Potwierdza ona, że  firma jest zarządzana w sposób odpowiedzialny i nie stwarza niebezpieczeństwa dla ludzi oraz środowiska.

Jak w spółce Galwanizer rozumiany jest odpowiedzialny biznes i jakie przełożenie ma teoria na praktykę?

Iwona Bilińska – Na politykę CSR w firmie składa się m.in. troska o bezpieczeństwo pracy oraz o środowisko naturalne. To m.in. używanie materiałów chemicznych nowej generacji, zmniejszanie zużycia wody, eliminacja lub ograniczanie materiałów chemicznych z listy tych, które zagrażają środowisku. W ten sposób podkreślamy, że przyszłość naszego miasta i zdrowie jego mieszkańców są dla nas ważne i że są oni bezpieczni.

Skupiamy się także na budowie wizerunku dobrego i stabilnego pracodawcy, a także na wspieraniu lokalnych przedsięwzięć, w tym akcji na rzecz mieszkańców. Co roku wspieramy organizowaną przez władze lokalne wigilię dla ubogich mieszkańców Dzierżoniowa, stale wspieramy Dom Pomocy Społecznej dla dzieci w Ścinawce Dolnej, pomagamy przy organizacji spektakli dla dzieci w szpitalu w Wałbrzychu. Dofinansowujemy wyjazdy na kolonie dla dzieci ze Stowarzyszenia Salezjańskiego w Pieszycach. Przekazujemy też środki na rzecz Towarzystwa „Nasze Ręce” i dla organizacji AMUN.

Przez odpowiedzialny biznes rozumiemy jednak przede wszystkim troskę o pracownika – o dobrą atmosferę w pracy, życzliwość, wsparcie w sytuacjach losowych. Finansujemy dodatkowe badania w ramach badań okresowych oraz szczepienia przeciw grypie. Inwestujemy w szkolenia dla pracowników, bo uważamy, że najcenniejszym kapitałem firmy jest właśnie człowiek. Z naszymi pracownikami wyjeżdżamy co roku na wycieczki zagraniczne, organizujemy wspólne wigilie, z okazji Dnia Dziecka dzieci naszych pracowników otrzymują paczki. W okresie zimowym finansujemy posiłki regeneracyjne i wypłacamy dodatek za pracę w uciążliwych warunkach.

CSR to także etyczna współpraca z naszymi kontrahentami. Jesteśmy fair play, stosujemy kodeks etyczny i realizujemy oczekiwania naszych klientów, przez co jesteśmy postrzegani jako solidny, odpowiedzialny partner biznesowy.

Jaki wymiar ma w państwa działalności poszanowanie środowiska i jak w dążeniu do czystszej produkcji pomoże obecność w rejestrze?

Iwona Bilińska  Nasza działalność – usługi galwaniczne w szerokim zakresie – stereotypowo kojarzy się z uciążliwością dla ludzi i środowiska. Na każdym kroku staramy się zmieniać dotychczasowe postrzeganie i minimalizować nasze oddziaływanie na środowisko. Obecność w Rejestrze Przedsiębiorstw Czystszej Produkcji jest obiektywnym potwierdzeniem skuteczności naszych działań. Zgodnie z filozofią czystszej produkcji, w wyniku prowadzonych projektów osiągamy jednocześnie efekty ekologiczne i ekonomiczne. Z każdym rokiem prowadzimy działalność z większą efektywnością, wypracowując wyższe zyski, osiągając wyższe wskaźniki ekonomiczne. Korzyści z coraz lepszej kondycji firmy Galwanizer czerpią właściciele, pracownicy oraz lokalna społeczność.

Rozmawiała Kornelia Jankowska

2015-11-02

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *